Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

20 kwietnia 2024

Oświetlenie domu — praktyczne porady jak dodać blasku wnętrzom

Mody przychodzą i odchodzą, ale niezmiennie najważniejszym elementem urządzania pomieszczeń jest ich umiejętne oświetlenie. Inaczej rozmieścimy punkty świetlne w salonie, inaczej w jadalni czy w łazience. Nie powinniśmy bagatelizować roli lamp w tworzeniu atmosfery pokoi, bo to dzięki nim będziemy mogli w pełni cieszyć się z funkcji danego wnętrza. 

Jak wybrać oświetlenie dla domu — co wziąć pod uwagę i czym się kierować.

Pierwszym aspektem, który powinniśmy brać pod uwagę, urządzając dom i planując jego oświetlenie, jest przeznaczenie pomieszczenia. Inne lampy sprawdzą się w łazience, a inne w salonie czy pokoju dziecięcym. Każde pomieszczenie powinno zyskać blask dzięki nowoczesnej technologii. Dlatego należy rozważyć zakup najnowszych i najbardziej ekonomicznych żarówek. Żarówki LED sprawdzą się w każdym pokoju, ale rozmaitość modeli dostępnych na rynku może powodować dezorientację. 

Drugą rzeczą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę, jest oczywiście wielkość pomieszczenia. Mniejsze wnętrza będą potrzebować mniejszej ilości punków świetlnych o mniejszej mocy niż większe przestrzenie. Jeśli urządzamy jadalnię, która jest oddzielona jako część innego pomieszczenia, na przykład salonu czy kuchni, powinniśmy nad stołem zawiesić lampę sufitową, dzięki temu uzyskamy efekt osobnej przestrzeni. Do lampy nad stołem warto wybrać dobrą żarówkę LED. Żarówka led e27 10w  będzie dawać ciepłe światło, które uprzyjemni posiłki i wspólny czas przy stole. 

Oświetlenie mebli jako element dekoracyjny i praktyczny.

Nie możemy zapomnieć też o umeblowaniu. Odpowiednio oświetlone meble kuchenne, jak na przykład blat roboczy mają ogromny wpływ na komfort pracy w kuchni. Podobnie ma się z przeznaczonym do nauki biurkiem lub kącikiem do czytania. Nowoczesne, designerskie meble często mają wbudowanie miejsca, w które możemy wmontować żarówkę i cieszyć się światłem tak jak to sobie obmyślili projektanci mebli. Dokładnie w takich sytuacjach warto użyć żarówki led g9. To najnowszy rodzaj żarówek przeznaczonych do celów specjalnych.

Ostatnią, ważną rzeczą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę, montując lampy w pomieszczeniu, jest jego architektura. Możemy mieć wysokie lub niskie sufity, różnie rozmieszczone drzwi czy okna, to wszystko jest istotne w podejmowaniu decyzji o świetle.

Dlaczego światło w naszym życiu jest tak ważne? Naturalne słoneczne promienie potrafią dodać nam energii i sprawić, że dzień będzie lepszy. Urządzając dom, starajmy się osiągnąć podobny efekt. Dobrze zaplanowane oświetlenie wnętrz ma wpływ na nasz nastrój. 

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx