Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

28 lutego 2024

CO JEST LEPSZE – REMONT STAREGO DOMU LUB BUDOWA NOWEGO?

Kiedy w prywatnym domu zaczynają pojawiać się poważne problemy konstrukcyjne, właściciele mają pytanie – wzremontować dom lub go zburzyć. Oczywiście zaczynają prosić krewnych, znajomych lub internautów o radę.

A potem jest dość interesujący fakt – firmy, które zajmują się naprawą domów, oczywiście twierdzą, że konieczna jest renowacja, ale firmy zajmujące się demontażem jednym głosem twierdzą, że należy go zburzyć. Więc kogo słuchać? Aby podjąć właściwą decyzję, należy ocenić konkretną sytuację i skalę awarii. Firma Remontowo-Budowlana w Warszawie jest zawsze gotowa pomóc swoim klientom, przeprowadzić wszystkie prace sprawnie i zgodnie ze wszystkimi wymogami bezpieczeństwa. Więcej na stronie – https://euromedbud.com/

SYTUACJE, W KTÓRYCH TRZEBA WYBRAĆ

Często zdarza się, że ludzie stoją przed trudnym wyborem i zupełnie nie rozumieją, jak postępować właściwie. Takie sytuacje występują w następujących przypadkach:

  1. Stary budynek. W tej sytuacji dużą rolę odgrywają uczucia właścicieli, zwłaszcza jeśli minęły w nim lata dzieciństwa. Ale w tej sytuacji musisz odrzucić wszystkie emocje i trzeźwo spojrzeć na rzeczy. Aby dokonać właściwego wyboru, należy zwrócić się o pomoc do ekspertów, którzy przeprowadzą inspekcję domu i wyciągną wnioski.
  2. Dom został odziedziczony. Nowi właściciele nie mogą wiedzieć, co było wykorzystane do budowy domu. Bardzo często do wznoszenia budynków mieszkalnych używano podkładów kolejowych, a ich parowanie przez jakiś czas jest bardzo szkodliwe dla zdrowia. Ale wcześniej jako uszczelniać używana była wełna szklana, która nie jest materiałem ekologicznym. W takim przypadku do przebudowy domu  konieczne będzie otwieranie ścian i zmiana uszczelniania, a to w rzeczywistości wznoszenie ścian na nowo. Takiego rodzaju praca może być utożsamiana z budową nowego domu.
  3. Niedokończony dom. Często ludzie, w celu oszczędzania, kupują domy, które nie są całkowicie zbudowane i nie nadają się do zamieszkania. Często zdarza się, że takiego rodzaju budynki są sprzedawane ze względu na fakt, że podczas budowy popełniono poważne błędy. Początkowo niepoprawnie obliczone obciążenie ścian i fundamentów lub pracownicy wykonali dolną płytę bez zbrojenia, może prowadzić do smutnych konsekwencji. Sugeruje to, że w każdej chwili dom może się po prostu zawalić.
  4. Nie to, co planowano. Bardzo często kupujący wpadają w tę samą pułapkę. Kupują dom z cegły, ale potem okazuje się, że cegła była używana tylko do okładzin, a podstawa składa się ze zwykłych belek.

Problem polega na tym, że tak duże problemy konstrukcyjne nie pojawiają się natychmiast, ale dopiero po zakupie.

JAK PODJĄĆ WŁAŚCIWĄ DECYZJĘ

Przede wszystkim musisz dokładnie zbadać dom, aby określić stan wszystkich jego elementów. Aby to zrobić, musisz usunąć okładzinę i zwrócić uwagę na:

  • Fundament. Aby ocenić jego stan, konieczne jest dokładne badanie. W tym celu stosuje się specjalne urządzenia. Ale jeśli nie ma takiego sprzętu, możesz przeprowadzić prostą kontrolę. Brak fundamentu wskazuje na przekrzywione otwory okienne i drzwiowe, pęknięcia na ścianach. Jeśli zauważysz pęknięcia na samej podstawie, zdecydowanie nie możesz wyremontować tego domu lub zbudować drugiego piętra. Taki fundament musi zostać zdemontowany.
  • Ściany. Aby ocenić ich stan, musisz zajrzeć pod poszycie budynku mieszkalnego. Jeśli mówimy o drewnianym domu, z czasem zaczyna się gnić rama. Zapada się z powodu owadów i wysokiej wilgotności. Wszystko to jest łatwe do zidentyfikowania wizualnie. Domy z bali nie mogą być pozostawione bez uwagi.
  • Krokwie. Tej części konstrukcji nie można nazwać główną, w przeciwieństwie do ścian i fundamentów. Jednocześnie jej wymiana nie będzie tania. Na tym tle przebudowa domu stanie się znacznie droższa. Dlatego też należy zwrócić uwagę na ich stan.

Jeśli wątpisz w swoje umiejętności, lepiej zamówić ekspertyzę od wykwalifikowanych specjalistów. Podczas pracy używają specjalnego sprzętu, który może określić stopień zużycia obiektu. Dadzą ci również praktyczną radę – zrekonstruować dom lub go zburzyć. Jeśli zużycie wynosi nie więcej niż 50%, warto zaangażować się w jego remont. W przeciwnym razie lepiej go zburzyć.

PODSUMOWANIE

Kupując prywatny dom, musisz przede wszystkim ocenić stan obiektu, w przeciwnym razie poważne wady konstrukcyjne zaczną się pojawiać w przyszłości. Musisz je szybko rozwiązać, ponieważ od tego zależy bezpieczeństwo wszystkiego gospodarstwa domowego. Naprawa prywatnego domu nie jest tania, więc pieniądze zaoszczędzone na zakupie domu szybko znikną. To doskonały przykład tego, że skąpy płaci dwa razy.

Aby nie napotkać tego rodzaju problemów, możesz spróbować samodzielnie zbudować dom. Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Tak, musisz zainwestować przyzwoitą kwotę w budowę obiektu mieszkalnego, ale taka inwestycja bardzo szybko się opłaca, ponieważ w nowo wybudowanym domu poznasz każdy szczegół. Ponadto będziesz mieć pewność swojego bezpieczeństwa, ponieważ do budowy zostaną użyte wysokiej jakości materiały. W takim przypadku kwestia wyboru między naprawą a demontażem zniknie sama.

5 1 vote
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx