Transport HDS – charakterystyka, zalety, możliwości

HDS, czyli hydrauliczny dźwig samochodowy. Często widywany i popularny środek transportu ładunków. Wykorzystywany jest w przemyśle budowlanym, leśnym, czy ogólno-transportowym. Jego wszechstronność oraz kompatybilność z różnymi ładunkami sprawiają, że samochód z HDS może okazać się strzałem w dziesiątkę dla wielu branży biznesowych. Jakie są jednak samochody z HDS, jakie są jego zalety oraz ogólne możliwości?

Charakterystyka samochodów z HDS

Na początku warto przypomnieć co oznacza skrót dmc. Dmc, czyli dopuszczalna masa całkowita pojazdu określa jaką maksymalną masę może mieć pojazd żeby legalnie poruszać się po drogach publicznych. Oznacza to że np. bus o dmc 3,5t może wraz z ładunkiem ważyć maksymalnie 3500 kg.

Charakterystycznym przedmiotem dla samochodów z HDS jest właśnie podnośnik sam w sobie. Znajduje się on najczęściej w przedniej części pojazdu – między kabiną kierowcy a częścią ładowną. Dla samochodów ciężarowych z HDS ważnym elementem są również wysuwane „nogi”, które ułatwiają stabilizacje przy podnoszeniu cięższych ładunków.

Zalety samochodów ciężarowych z HDS

Główną zaletą samochodów z HDS jest jego wszechstronność. Na zwykłej „pace” samochodu wyposażonego w dźwig możemy przewozić praktycznie wiele różnych rzeczy. Od materiałów budowlanych, przez złom, produkty rolne, drewno lub wyroby drewnopodobne czy towary spakowane na paletach.

Ciekawym faktem również jest, że w przypadku krótkoterminowej potrzeby na posiadanie samochodu z HDS można go wynająć. Ceny za wynajem są różne w zależności od potrzeby, czasu wypożyczenia, specyfiki (czy paliwo jest w cenie, czy auto jest wynajmowane z kierowcą) oraz miejsca zamieszkania. Ceny są zróżnicowane w zależności od dmc jakie posiada oferowany pojazd, jednak wahają się w okolicach 200-800 złotych za dobę. Należy jednak doliczyć również zwrotną kaucję.

Możliwości samochodów z podnośnikiem HDS

Możliwości samochodów z HDS zależą od potrzeb. Dodatkowym ich atutem jest, że nie wymagają tego żeby angażować w załadunek czy rozładunek innego pojazdu. Przydatne to się może okazać np. na budowie, na której może nie być miejsca na dodatkowy dźwig, lub podłoże może być zbyt miękkie aby umożliwić wjechanie na plac budowy wózkowi widłowemu.

Dodatkowo, samochód może być dostosowany typowo do jazdy w trudnym terenie, np. w lesie. Umożliwia to m.in wywóz drewna z lasu czy dostarczenie materiałów potrzebnych na zagospodarowanie przestrzeni leśnej.

5 1 vote
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx