Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

30 maja 2024

Hale i magazyny z płyt warstwowych – czy warto?

Hale i magazyny z płyt warstwowych cieszą się coraz większą popularnością. Taki wariant jest coraz częściej wybierany i doceniany zarówno przez ekipy budowlane, jak i przez inwestorów. Płyty warstwowe umożliwiają szybki i prosty montaż, co przekłada się na możliwość szybszego oddania całego obiektu do użytku. Czy warto wykonywać hale i magazyny z płyt warstwowych? Jakie są najważniejsze zalety takiego rozwiązania? Czym wyróżniają się płyty warstwowe ścienne, dachowe i chłodnicze? Zapraszamy do lektury!

Hale i magazyny z płyt warstwowych – warto wybrać nowoczesne rozwiązania

Budynki murowane w ostatnich latach coraz częściej zastępowane są nowoczesnymi metodami. Nic dziwnego, że przedsiębiorcy chętniej sięgają po alternatywy, które posiadają szereg zalet. Hale i magazyny z płyt warstwowych mają porównywalną funkcjonalność jak budynki murowane, jednak wiążą się z niższymi kosztami budowy. Tego typu magazyny to doskonałe miejsce na składowanie różnego rodzaju materiałów produkcyjnych, gotowych towarów, czy ładunków. Oczywiście poszczególne artykuły mogą mieć inne wymagania, jednak wystarczy jedynie dopasować do nich odpowiednie płyty warstwowe. Sprawdzony producent płyt warstwowych, jak ARPANEL posiada w swoim portfolio produktowym szeroki wybór płyt, które spełniają różne warunki. Warto wymienić m.in. płyty warstwowe ścienne, płyty warstwowe dachowe, czy płyty warstwowe chłodnicze, które szczególnie dobrze sprawdzają się w przypadku chłodni, czy mroźni.

Zalety płyt warstwowych

Warto inwestować w hale i magazyny z płyt warstwowych ze względu na szereg zalet tego rozwiązania. Przede wszystkim największa korzyścią jest fakt, że metoda ta jest bardzo ekonomiczna. Powierzchnia magazynowa z płyt warstwowych będzie o wiele tańsza niż obiekt murowany ze względu na koszt samych płyt. Dodatkowo zastosowanie odpowiednich płyt warstwowych, np. płyt warstwowych PIR ma także duży wpływ na obniżenie późniejszych kosztów ogrzewania danego, gdyż odznaczają się one znakomitymi właściwościami termoizolacyjnymi, co wynika bezpośrednio z bardzo niskiego współczynnika przewodzenia ciepła. Kolejną zaletą jest zdecydowanie fakt, jak szybko można wykonać całą inwestycję. Sam montaż płyt też jest o wiele łatwiejszy niż dokonywanie skomplikowanych, murowanych konstrukcji. Ma to też wpływ na późniejszą konserwację i ewentualne remonty.  Hale i magazyny z płyt warstwowych budowane są w mniejszej liczbie etapów, a prosty montaż wpływa też na mniejszą liczbę ewentualnych błędów. Nie jest konieczne również np. tynkowanie. Dziś rozwiązanie to cieszy się tak dużą popularnością właśnie ze względu na doskonały stosunek ceny do jakości. Co warte podkreślenia to wszystkie powyższe zalety, czyli niższy koszt, szybkość oddania obiektu do użytku oraz mniejsza ilość błędów i kosztów późniejszej eksploatacji nie wpływa na trwałość samego budynku, gdyż wytrzymałość całej konstrukcji jest naprawdę imponująca. Hale i magazyny z płyt warstwowych to rozwiązanie oszczędne, praktyczne oraz zapewniające użytkowanie przez wiele lat.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx