Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

24 lutego 2024

Jaki jest koszt montażu komory chłodniczej?

Komora chłodnicza jest w stanie zapewnić nam odpowiednie warunki, które są niezbędne do prawidłowego przechowywania w odpowiedniej temperaturze określonego jedzenia. W ten sposób mamy możliwość gromadzenia zapasów w restauracji, czy sklepie w celu ich późniejszej sprzedaży lub wykorzystania danych produktów do przygotowania danych posiłków. Jednak, aby takie urządzenie było w pełni sprawne, a sam jego właściciel był z niego dumny to należy zadbać o kilka ważnych aspektów. Jakie są etapy montażu komory chłodniczej oraz ile przyjdzie nam za wszystko zapłacić?

Komora chłodnicza – czym jest i jakie ma przeznaczenie?

Jest to nic innego jak określona powierzchnia wyposażona w specjalistyczne komory. W ten sposób mamy pewność, że żadne czynniki zewnętrzne nie będą miały wplyw na produkty znajdujące się w takim pomieszczeniu. Wszystkie komory wyposażone są w chłodnice oraz dodatkowe agregaty chłodnicze, które dają nam możliwość osiągnięcia i utrzymania określonej temperatury. Najczęściej z takiego rozwiązania korzysta się w branży gastronomicznej, lecz nie tylko chłodnice stosuje się także w hotelach oraz na terenie sklepów spożywczych. Podzespoły są tak dobrane, aby praca takiego urządzenia była bezawaryjna przez długi czas o każdej porze dnia i nocy.

Podstawowe komory zajmują 3 pomieszczenia są to:

  • chłodnicze plusowe – zapewniają temperaturę, która mieści się w przedziale od 0 do 10 stopni.
  • mroźnicze – dają nam gwarancję stałej temperatury na poziomie od -25 stopni do 0
  • głębokiego mrożenia – używane są najczęściej do bardzo wymagających zadań, które sprawiają, że panującą temperatura żywności musi być utrzymana na poziomie -25 stopni.
    Budowa komory chłodniczej

W zależności od wymagań technicznych budynku oraz przeznaczenia komory wyróżnia się:

  • murowane wolnostojące,
  • montowane we wnątrz budynku,
  • modułowe, a także takie, które wykonane są z płyt poliuretanowych.

Głównym podzespołem każdej komory jest agregat chłodniczy, który w zależności od tego jakie wymiary ma chłodnia może składać się z pojedynczego monobloku lub z instalacji typu split w, której w skład wchodzą: agregat, chłodnica. W przypadku komór mroźniczych na instalacji nie należy oszczędzać, gdyż jej wydajność powinna być jak najlepsza. Nie powinnien być to więc zaskakujący fakt iż ten rodzaj chłodnicy będzie zatem najdroższy.

Więcej informacji o komarach chłodnicyzh oraz jej przeznaczeniu dowiesz się ze strony www należącej do producenta komór chłodniczych PROFITECT.

Jaki jest koszt budowy komory chłodniczej?

Na koszt budowy komory chłodniczej ma wpływ kilka zasadniczych aspektów, które związane są z jej powstaniem oraz projektem. Rodzaj konstrukcji powinien być uzależniony od produktów, które będziemy składować w takich pomieszczeniach. Pierwszym czynnikiem, który decyduje o kwocie, jaką należy przeznaczyć na budowę chłodni jest wielkość pomieszczenia oraz jego przeznaczenie – w tym specyfikacja techniczna budynku.

Kolejnym aspektem jest temperatura, która musi być dostosowana do przechowywanej żywności. Istotną rolą jest więc dostoswanie agregatu chłodniczego tak, aby z łatwością uzyskać określoną temperaturę tym samym zmniejszając ewentualne straty cieplne.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx