Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

2 października 2023

Pralki i pralkosuszarki – jak ich używać, aby były sprawne jak najdłużej?

Cenisz sobie dostęp do urządzeń, które zapewniają maksymalny komfort użytkowania
i jednocześnie są wysoce wydajne? Takie są nowoczesne pralki oraz pralkosuszarki od topowych producentów tego typu urządzeń. Chcesz wiedzieć, jak ich używać, aby te nie sprawiały problemów i nie generowały wysokich kosztów eksploatacji? Sprawdź krótki poradnik i zaoszczędź sporo pieniędzy!

Codzienne użytkowanie pralki oraz suszarki sprawia, że urządzenia są dość mocno wyeksploatowane nawet po upływie roku. Możesz nieco zminimalizować efekty zużycia podzespołów urządzenia poprzez stosowanie się do zaleceń producenta odnośnie ich użytkowania. Bardzo ważne są w tym przypadku oznaczenia na pralce, które jasno wskazują, do jakiego pojemnika wlać konkretny płyn piorący.

Gdzie wlać płyn do prania – podpowiadamy!

Już podczas zakupu urządzenia – pralki lub pralkosuszarki powinieneś wziąć pod uwagę to, jak często będziesz używać urządzenia. Im wyższa częstotliwość prania oraz suszenia, tym lepszy sprzęt warto wybrać. Pamiętaj o tym, jeśli jesteś jeszcze przed zakupem sprzętu RTV i AGD do swojego domu.

Jak zadbać o pralkę/pralkosuszarkę? Podpowiadamy!

Jeśli już masz w swoim domu pralkę lub pralkosuszarkę, koniecznie stosuj się do zaleceń producenta odnośnie jej użytkowania. Oto kilka istotnych zasad, które znacznie wydłużą czas bezproblemowej pracy urządzenia oraz zmniejszą ryzyko występowania kosztownych
w naprawie awarii podzespołów.

  1. Wlewaj płyny piorące tylko tam, gdzie zaleca producent (a także w określonych ilościach).
  2. Regularnie czyść filtr pralki lub pralkosuszarki (co najmniej raz w miesiącu).
  3. Czyść osłonę gumową bębna z zabrudzeń, które pozostają na nim w wyniku suszenia odzieży.
  4. W komorze do prania nigdy nie umieszczaj większej wagi, aniżeli zalecana przez producenta.
  5. Nigdy nie wyłączaj pralki z prądu podczas trwania cyklu prania – to może uszkodzić jej sterownik.

To tylko kilka kluczowych porad, do jakich powinieneś się stosować podczas użytkowania pralki lub pralkosuszarki. Więcej ciekawych wskazówek znajdziesz na stronie: https://www.netto.pl/porady/lazienka/.

Jak czyścić pralkę lub pralkosuszarkę? Krótki poradnik

Wbrew pozorom czyszczenie pralki oraz pralkosuszarki nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Wystarczy, że stosujesz dobre i profesjonalne detergenty do prania, a także regularnie czyścisz filtr znajdujący się w dolnej części urządzenia. Dla jeszcze lepszej wydajności sprzętu możesz zainstalować dodatkowy filtr wodny na przewodzie dostarczającym wodę do urządzenia.

Zadbaj o swój sprzęt: Jak szybko i sprawnie wyczyścić pralkę?

Jeśli chcesz uniknąć kosztownych napraw oraz usterek, które wymagają naprawy gwarancyjnej w serwisie producenta, stosuj się do podstawowych wskazówek dotyczących czyszczenia pralki oraz pralkosuszarki. To tylko kilka prostych czynności, które sprawią, że pralka lub pralkosuszarka będzie bezproblemowo działać przez wiele lat – nawet po upływie okresu gwarancji producenta.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx