Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

28 lutego 2024

Recepta online w kilku krokach

Uzyskanie e-recepty czasami może być kłopotliwe, więc z pomocą przychodzą przychodnie online. Sprawdź co warto wiedzieć na temat zdalnych konsultacji lekarskich oraz jak przebiega proces realizacji e-porady.

E-recepta na wyciągnięcie ręki

Pandemia COVDI-19 wpłynęła bardzo na życie i spowodowała, że wiele usług jest możliwe do realizacji w ramach świata wirtualnego. Niewątpliwie do tego należą e-konsultacje lekarskie podczas, których można uzyskać receptę online na leki, które są stosowane przewlekłe, a czasami doraźne np. w ramach leczenie infekcji, czy dolegliwości bólowych.

Jedną z przychodni online jest FajnaRecepta https://fajnarecepta.pl/

Celem realizacji e-konsultacji lekarskiej należy wybrać odpowiedni podmiot leczniczy, a następnie preferowany rodzaj konsultacji z lekarzem. Często jest to formularz medyczny oraz rozmowa telefoniczna. Czasami czat lub wideo połączenie.

Po wyborze usługi medycznej należy wypełnić formularz medyczny w którym znajdują się pytania dotyczące aktualnego stanu zdrowia oraz historii choroby. Można także dołączyć dokumentacje medyczną oraz przekazać obszerne informacje.

Przykładowy formularz związany z uzyskaniem e-recepty na antykoncepcjehttps://fajnarecepta.pl/produkt/antykoncepcja/

Po wypełnieniu ankiety medycznej należy dokonać płatność oraz zaczekać na informacje zwrotną od lekarza. Jeżeli będą jakieś wątpliwość, to lekarz skontaktuje się za pomocą połączenia telefonicznego lub poprzez przesłanie wiadomości e-mail.

Warto pamiętać o tym, że każda placówka medyczna ma opracowane własne procedury realizacji zdalnej konsultacji, dlatego warto dokładnie zapoznać się z wszystkimi informacjami na stronie. Nie można także zapomnieć o regulaminie, który należy przeczytać oraz oczywiście zaakceptować jego postanowienia.

Ratunkowa e-recepta

Oczywiście w ramach zdalnych konsultacji można otrzymać e-receptę na leki z wielu grup. Mogą do nich należeć leki kardiologiczne, dermatologiczne oraz inne, które są stosowane w ramach leczenia choroby przewlekłej. Ponadto w niektórych sytuacjach, lekarz może także zalecić zastosowanie doraźny leków np. w infekcji górnych dróg oddechowych, czy w ramach bólu głowy w przebiegu migreny. Istotne jest to, aby bardzo dokładnie opisać lub przekazać informacje dotyczące odczuwanych dolegliwości.

Ponadto w ramach e-porady można także otrzymać e-receptę na tabletkę dzień po https://fajnarecepta.pl/produkt/tabletka-po/, czyli jest to antykoncepcja awaryjne. Pigułki dzień po zażywa się po zaistniałym incydencie, a czas zastosowania tabletki jest bardzo istotny.

E-recepta wystawiona w ramach teleporady może być zrealizowana w każdej aptece. Jest kilka form realizacji e-recepty online. Może to być podanie kodu recepty + numeru PESEL, okazanie wydruku lub aplikacji mobilnej.

Należy pamiętać o tym, że e-recepty nie można zrealizować w aptece internetowej. Owszem można zamówić lek z apteki, lecz odbiór zawsze musi być w aptece stacjonarnej. Warto pamiętać o tym, aby zabrać ze sobą receptę, ponieważ będzie wymagana podczas odbioru leków.

E-recepta jest zazwyczaj ważna 30 dni oraz 7 dni, jeżeli znajdują się na niej antybiotyki.

Materiał zewnętrzny. Dla bezpieczeństwa używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx