Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

24 lutego 2024

Jak przebiega wycena samochodu?

Sprzedaż samochodu rozpoczyna się od wyceny. Bez określenia wartości auta nie sposób wystawić ogłoszenia, podczas gdy zbyt wysoka lub zbyt niska cena może skutecznie odstraszyć potencjalnych nabywców. Jak dokładnie przebiega wycena samochodu?

Wycena używanego auta

Określenie wartości nowego samochodu nie nastręcza zbyt wielu problemów, gdyż można posłużyć się dowodem zakupu. Problemy pojawiają się, gdy w grę wchodzi używane auto, gdyż o wartości pojazdu decydują wtedy zarówno walory techniczne, jak i popularność danej marki lub modelu wśród kupujących. Aby przeprowadzić wycenę auta, należy skorzystać z fachowej pomocy, dzięki czemu oszczędzimy sobie czasu oraz wysiłku. Właśnie dlatego skup aut oferuje nie tylko kupno i odbiór samochodów, ale również rzetelne oględziny wykonane przez fachowca. Jeżeli jednak chcemy dowiedzieć się, w jaki sposób sprawdzić wartość swojego auta, należy podjąć następujące kroki:

– przejrzeć oferty sprzedaży podobnych samochodów – to najszybszy, ale zarazem najmniej dokładny sposób na oszacowanie wartości pojazdu. Jeżeli nie natrafimy na egzemplarz zbliżony do naszego auta pod względem roku produkcji, przebiegu i wyposażenia, będziemy musieli zadowolić się przybliżonym szacunkiem. Mimo tego ta metoda pozwala w krótkim czasie sprawdzić cenę oraz popularność danego samochodu.

– skorzystać z internetowych porównywarek – rozwiązanie to jest popularne zarówno wśród prywatnych właścicieli, jak i dużych firm ubezpieczeniowych. W sieci można znaleźć wiele stron oferujących szybką wycenę na podstawie takich parametrów jak marka, forma karoserii, model, przebieg oraz rodzaj silnika. Jeżeli jednak chcemy uzyskać bardziej precyzyjne informacje, obejmujące prognozy rynkowe, a także bardziej szczegółowe czynniki, takie jak dodatkowe wyposażenie, kolor itp. należy skorzystać z usług takich witryn, jak Omnipret, Info-Ekspert czy Eurotax. W tym wypadku musimy liczyć się z wniesieniem odpowiedniej opłaty, ale powyższe strony oferują w pełni profesjonalną i drobiazgową wycenę, przez co z ich baz danych korzystają agenci ubezpieczeniowi oraz firmy zajmujące się kupnem i sprzedażą pojazdów.

– wycena przez specjalistę – najdokładniejszym sposobem poznania wartości samochodu jest kontakt z fachowcem, który będzie mógł obejrzeć auto, sprawdzić jego działanie, a w niektórych przypadkach przeprowadzić kilka testów. Oczywiście jest to również rozwiązanie najdroższe, ale zarazem oferujące rzetelne efekty, gdyż specjalista może na własne oczy obejrzeć samochód i porównać otrzymane informacje ze stanem faktycznym. Właśnie z tego powodu skupy aut współpracują z doświadczonymi rzeczoznawcami, którzy zapewniają szybką i fachową wycenę aut. Warto jednak dodać, że jeżeli kontaktujemy się ze skupem samochodów, możemy skorzystać z bezpłatnych oględzin, co znacznie ułatwia podjęcie decyzji o sprzedaży lub zachowaniu auta.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx