Worki big bag na gruz. Czemu warto je wybrać?

Big bagi to dobra alternatywa dla standardowych kontenerów na gruz. Czemu warto z nich skorzystać? Na czym polega usługa ich wynajmu? Wyjaśniamy to w nowym artykule.

Remont, przebudowa domu lub inne prace budowlane wiążą się z wieloma problemami. Jednym z najpoważniejszych jest z pewnością zalegający gruz i inne odpady. Są one bardzo kłopotliwe. Ze względu na potencjalną zawartość szkodliwych dla środowiska substancji, nie należy wyrzucać ich do jednego pojemnika ze zwykłymi odpadami komunalnymi. Jak więc w legalny sposób zutylizować odpady budowlane? Jaka metoda z punktu widzenia inwestora przeprowadzającego proste, mało zaawansowane prace będzie najwygodniejsza? 

Worki big bag – wytrzymałe, lekkie i pojemne. Co trzeba o nich wiedzieć?

Z problemem zalegającego gruzu można poradzić sobie na kilka sposobów. Pierwszy to samodzielne zawiezienie odpadów budowlanych do PSZOK-u. Punkty selektywnej zbiórki odpadów komunalnych działają w każdej gminie i wszyscy zameldowani na ich terenie mogą bezpłatnie dostarczy do nich określoną ilość gruzu i innych odpadów. Takie rozwiązanie wymaga jednak własnego samochodu dostawczego i pojemnika przystosowanego do przechowywania odpadów. Dużo lepszą opcją będzie więc wynajęcie big baga – specjalnego worka z polipropylenowej tkaniny. Dzięki niewielkiej masie jest łatwy w transporcie, a duża wytrzymałość materiału skutecznie eliminuje ryzyko rozsypywania się jego zawartości. 

Big bag na gruz – kiedy z nich skorzystać? Najważniejsze zastosowania

Big bagi dostępne są w pojemnościach od 1m3 do 1,8m3. Te wymiary doskonale sprawdzają się w przypadku większości prac remontowych i budowlanych wykonywanych we własnym zakresie. W porównaniu do tradycyjnych, stalowych kontenerów, ich wynajem wiąże się z mniejszymi kosztami, co znacząco obniża koszty całej inwestycji. Na terenie całej Warszawy usługę wynajmu worków big bag oferuje firma GruzCity, z której ofertą można zapoznać się na stronie gruzcity.pl/big-bag-na-gruz/. Tam też możemy dowiedzieć się, jak dokładnie przebiega cała współpraca. 

Umożliwia łatwy wywóz gruzu

Najważniejszym argumentem przemawiającym za wynajmem worka big bag jest z pewnością wygoda. Po dostarczeniu go pod wskazany adres, klient ma nieograniczony czas na jego zapełnienie. Po zakończeniu prac wystarczy o tym powiadomić firmę, a ta odbierze worek wraz gruzem i zatroszczy się o jego prawidłową utylizację. Worki big bag to również ekologiczne rozwiązanie. Ze względu na mniejszą masę, ich transport pochłania mniej paliwa, co z kolei przekłada się mniejszą ilość wyemitowanych spalin. 

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx