Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

18 kwietnia 2024

Jakie zabawki dla dzieci na podwórko wybrać?

Fot.: freepik.com

Ogromną zaletą zabawek, z których dzieci korzystają na podwórku, jest możliwość zaoferowania najmłodszym ciekawych i interesujących form spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, które zachęcają nie tylko do zabawy, ale i pobudzają wyobraźnię oraz zwiększają kreatywność. Są także najlepszym motywatorem do tego, by zamiast oglądania telewizji, czy przesiadywania przy tablecie wyjść na dwór i przekonać się do takich podwórkowych form radosnej aktywności z rówieśnikami, rodzeństwem, czy w gronie rodziny. Na jakie zabawki warto się zdecydować?

Zabawki sportowe

Dzieci z natury potrzebują sposobów na rozładowanie nadmiaru energii, dlatego zabawki sportowe, które można umieścić w przydomowym ogrodzie, będą dla nich najlepszym rozwiązaniem. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się bramki piłkarskie zachęcające do większej aktywności, dzięki którym dzieci ćwiczą swoją zwinność, koncentrację oraz uczą się współzawodnictwa.

Namioty dla dzieci

Namioty dla dzieci do ogrodu to wspaniały pomysł na zwiększenie atrakcyjności czasu spędzanego na świeżym powietrzu. Namioty w formie domków lub tipi, które dostępne w najróżniejszych wariantach kolorystycznych i tematycznych są bazą do kreatywnej zabawy pełnej wyobraźni. Dzieci mogą bawić się „w dom”, odgrywać rolę sprzedawcy, strażaka, policjanta lub księżniczek i książąt zamieszkujących bajkowe pałace.

Huśtawki ogrodowe

Klasyką, której nie może zabraknąć w żadnym ogrodzie, jest oczywiście huśtawka. Przy jej wyborze należy kierować się wiekiem i wagą dziecka, a także decydować się wyłącznie na modele, które są bezpieczne, posiadają odpowiednie zabezpieczenia chroniące malucha przed wypadnięciem, a ich konstrukcja jest mocna i solidnie wykonana

Dużym zainteresowaniem cieszą się modele huśtawek, które zmieniają się razem z dzieckiem — można je dowolnie modyfikować, dzięki czemu zarówno kilkumiesięczny maluch, jak i również ten kilkuletni będą mogły korzystać z jednej huśtawki przez dłuższy okres swojego dzieciństwa.

Czym się kierować przy wyborze zabawek ogrodowych dla dzieci?

Bardzo ważną zasadą przy zakupie zabawek do ogrodu jest kierowanie się ich dopasowaniem do wieku dziecka, jego umiejętności i poziomu rozwoju. Należy również zwracać uwagę na to, czy produkty posiadają odpowiednie certyfikaty i są atestowane, czyli bezpieczne i dopuszczone do kontaktu z dziećmi. Należy ponadto upewnić się, że zabawki wykonane z danego materiału lub tworzywa sprawdzą się w najróżniejszych warunkach pogodowych na przydomowym podwórku.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx