Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

20 kwietnia 2024

Właściwości wyrobów hutniczych z czarnej stali – profile i blachy stalowe

Stal czarna jest materiałem powszechnie wykorzystywanym w budownictwie, przemyśle i wielu innych obszarach gospodarki. Blachy stalowe i profile zamknięte ze stali czarnej zawdzięczają swoją popularność bardzo dobrym właściwościom i relatywnie niskiej cenie. Poznaj właściwości wyrobów hutniczych ze stali czarnej o sygnaturach S235 i S355.

Blacha ze stali węglowej S355 – właściwości

Blacha czarna ze stali węglowej S355 wykazuje bardzo wysoką wytrzymałość mechaniczną i odpornością na naprężenia, dzięki czemu może być stosowana w przemyśle i budownictwie. Odpowiedni stopień elastyczności blachy stalowej S355 sprawia, że jest to produkt łatwy w formowaniu i przetwarzaniu mechanicznym, a jednocześnie odporny na drgania. Blachy stalowe z tego materiału wykazują lepsze właściwości antykorozyjne niż blacha czarna S235, dzięki czemu mogą być wykorzystywane w środowisku narażonym na czynniki atmosferyczne.

Kolejną cechą czarnej blachy ze stali S355 jest łatwość jej spawania, dzięki czemu znakomicie sprawdza się jako element konstrukcji o różnym charakterze. Niska temperatura pracy to gwarancja dobrych właściwości mechanicznych w ekstremalnych warunkach atmosferycznych. Właściwości magnetyczne sprawiają, że blacha ze stali węglowej S355 lub inne produkty wykonane z tego materiału mogą być wykorzystywane w instalacjach elektrotechnicznych.

Blacha stalowa S235 – właściwości

Blachy stalowe czarne S235 wykazują nieco mniejsza wytrzymałość, jednak wciąż znakomicie sprawdzają w produkcji elementów konstrukcji stalowych czy elementów maszynowych. Czarna blacha o tej sygnaturze charakteryzuje się bardzo wysoką elastycznością, dzięki czemu jest łatwa w obróbce i przetwarzaniu. Doskonale nadaje się do spawania i lutowania. Wykazuje również właściwości magnetyczne. Wymaga natomiast skutecznego zabezpieczenia przed korozją.

Profil stalowy zamknięty – co warto wiedzieć?

Profile stalowe zamknięte są elementami, których zastosowanie w szeroko pojętym przemyśle oraz branży budowlanej jest naprawdę szerokie. Profil stalowy zamknięty znajduje zastosowanie również w innych sektorach gospodarki, m.in. w motoryzacji, transporcie czy energetyce. Profile stalowe zamknięte to są niezbędne w produkcji m.in.:

  • konstrukcji stalowych w budownictwie – m.in. jako balustrady, drzwi czy ramy okienne;
  • konstrukcji maszyn i instalacji – profil stalowy zamknięty wykorzystywany jest m.in. w konstrukcjach rurociągów, skrzyń ładunkowych, urządzeń przemysłowych;
  • pojazdów mechanicznych – np. jako ramy podwozia czy osłony silnika;
  • infrastruktury energetycznej – profile stalowe zamknięte wykorzystywane są m.in. jako elementy konstrukcyjne turbin wiatrowych i słonecznych, linii energetycznych i stacji transformatorowych;
  • konstrukcji maszyn i pojazdów przeznaczonych do ciężkiego transportu – np. wagonów kolejowych, tramwajów, autobusów, naczep i przyczep.

Blacha czarna i profile stalowe – skorzystaj z oferty DrimSanok

Produkcją profili zamkniętych zajmuje się firma DrimSanok, której zaawansowana technologicznie hala produkcyjna mieści się w Sanoku na Podkarpaciu. DrimSanok dostarcza produkty ze stali czarnej klientom biznesowym i indywidualnym z całej Polski.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx