Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

30 maja 2024

Jakie zabawki drewniane kupić dziewczynce?

Wybór interesującej zabawki dla dziewczynki nie jest wybitnie trudny. Można wybrać lalkę-przytulankę, zestaw do malowania, serwis do kawy albo zestaw do samodzielnego wykonania łańcuszka czy bransoletki. Również pośród drewnianych zabawek można znaleźć kilka sprawdzonych typów na udany prezent dla mniejszej i większej dziewczynki. Które z dużą dozą pewności okażą się strzałem w dziesiątkę?

Czas na gotowanie w kuchni marzeń

W pokoju małej dziewczynki bardzo często centralne miejsce zabaw zajmuje kuchnia. Dzieci od najmłodszych lat uwielbiają wszelkie zabawy, w których gotują, pieką czy przyrządzają różne potrawy. Właśnie dlatego takie kuchnie dla dzieci drewniane ucieszą każdą dziewczynkę, szczególnie, że taka kuchnia pozwoli wypełnić czas popołudniem i zapewnia wiele pomysłów na zabawę z innymi dziećmi.

Tego typu kuchnie mogą zdobić dziewczęcy pokój przez wiele lat i to nie tylko dlatego, że są solidnie wykonane i odporne na wszelkiego typu uszkodzenia, ale przede wszystkim dlatego, że dziewczynki nawet w wieku szkolnym będą się nadal bawić w swojej kuchni. Można wybrać skromniejsze modele, które będą idealne, szczególnie jeśli w pokoju nie ma zbyt dużo miejsca, albo zaszaleć i wybrać taką kuchnię z lodówką lub szafkami w komplecie, co ułatwi chowanie różnych produktów i urządzeń.

Pozostając w temacie gotowania można również znaleźć inne bardzo  ciekawe zabawki drewniane dla dziewczynek, np. robot kuchenny, automat do parzenia kawy czy serwis do herbaty. Takie małe gadżety mogą zapoczątkować kompletowanie kuchni i sprytnie rozwiążą problem z wybraniem prezentów na przyszłość. Do ekspresu do kawy można potem dobrać tort urodzinowy, owoce i warzywa czy mikser do zabawy.

Domki dla lalek – hit dziewczęcego pokoju

Drewniane domki dla lalek od wielu lat znajdują swoje stałe miejsce w dziewczęcych pokoikach. Można je dowolnie meblować, godzinami bawić się w dom, a dzięki temu, że domki dla lalek zawierają wiele elementów i najdrobniejszych detali, rozwijają wyobraźnię dzieci i pozytywnie wpływają na ich rozwój psychiczny i emocjonalny.

Z pewnością taki domek znaleziony pod choinką czy sprezentowany z okazji czwartych urodzin będzie strzałem w dziesiątkę. Dziewczynki mogą jednak mieć sporo radości też z innych zabaw z lalkami. Dlatego trafionym prezentem może być także drewniane łóżeczko i wózek dla lalek. Tego typu zabawki drewniane idealnie wpiszą się w najlepszą zabawę bycia małą mamą. Wystarczy wybrać lalkę, która płacze, mówi i można ją przebierać, by dziewczynka znikała na całe godziny w świecie swoich słodkich i radosnych zabaw.

Co zatem wybrać? Domek z lalkami czy jedną większą lalę z wózkiem i łóżeczkiem? Jeśli w pokoju nie ma już miejsca na taką zabawkę,  warto podpatrzeć, co dziewczynkę interesuje najbardziej. Dobrym pomysłem są również kolorowe skrzynie na zabawki, które mogą stanowić miejsce do siedzenia, przechowywania  zabawek, ale też kącik do fantastycznych zabaw.

Edukacyjne zabawki dla dziewczynki

Rodzice, którzy przy wyborze zabawek stawiają nie tylko na świetną zabawę, ale także na edukację, w sklepie z drewnianymi produktami znajdą wiele ciekawych propozycji również dla dziewczynki. Dla młodszych szkrabów, zabawki edukacyjne z drewna, takie jak: teatrzyk, tablica do pisania czy sortownik z klockami stanowią znakomite wybory. Dziecko będzie poprawnie rozwijało się, a przy okazji czerpało sporo satysfakcji z zabawy. Popularnością cieszą się tutaj szczególnie interaktywne pudełka, drewniane chodziki czy piramidy z krążkami. Takie zabawki z drewna rozwijają wyobraźnię, ćwiczą motorykę i koncentrację, a przy tym zapewniają dużo frajdy podczas zabawy. Pośród edukacyjnych zabawek można także wyróżnić domki dla lalek, kuchnie czy kolejki drewniane. Te ostatnie również mogą interesować małe dziewczynki. Jeśli rodzice szukają pomysłów, jak ośmielić dzieci do publicznych występów oraz zachęcić ich do wymyślania kreatywnych historii i opowiadań, to powinni wybrać też drewniany teatrzyk, który animuje do wystawiania sztuk, najpierw w zaufanym gronie dziadków czy rodziców, a potem może nawet dla znacznie większej publiczności.

5 1 vote
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx