Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

28 lutego 2024

Jak zabezpieczyć dom przed włamaniem?

Na minimalizację ryzyka włamania do domu istnieje kilka skutecznych sposobów, które warto zrealizować, aby zapewnić sobie spokój i bezpieczeństwo. Odpowiednio przemyślanie działania zniechęcą potencjalnych włamywaczy oraz zapobiegną próbom dostania się do danego lokum. Poniżej prezentujemy wykaz różnych opcji, które poprawią bezpieczeństwo domu i zagwarantują skuteczną ochronę mienia.

Zastosuj solidne zamki w drzwiach

Wymiana zamka w drzwiach na lepszej jakości, wykonane z solidnych materiałów, wysokiej klasy zamki antywłamaniowe to pierwsza z czynności, jaką należy podjąć w celu zagwarantowania bezpieczeństwa domu. Zdecydowanie polecanym rozwiązaniem są zamki wpuszczane wielopunktowe, które są bardziej bezpieczne niż tradycyjne zamki wpuszczane lub zamki nawierzchniowe. Oprócz tego coraz większą popularnością zarówno ze względu na wygodę użytkowania, możliwość kontrolowania dostępu, jak i właśnie wysokie bezpieczeństwo cieszą się zamki elektroniczne.

Decyzję o wyborze zamka do drzwi warto dokładnie przemyśleć. Nie każdy zamek będzie bowiem zapewniał ten sam poziom ochrony. Jeśli potrzebujesz pomocy w doborze zamka do swoich drzwi, a także zależy Ci na prawidłowo zrealizowanym montażu urządzenia, skontaktuj się z Pogotowiem zamkowym – https://www.pogotowie-zamkowe-zabrze-24h.pl/. Stawiając na rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo firma cieszy się zaufaniem klientów indywidualnych i biznesowych od ponad 30 lat. 

Odpowiednio zabezpiecz okna

Włamywacze często wybierają na sposób dostania się do domu sforsowanie okien. Z tego powodu warto wymienić okna na wykonane z hartowanego szkła, które jest trudniejsze do roztrzaskania. Dodatkowo dobrze jest zainstalować solidne zamki okienne, które utrudnią włamanie złodziejom.

System monitoringu

Skutecznym sposobem prewencji są kamery monitorujące zainstalowane na terenie posesji. Systemy monitoringu umożliwiają zdalny dostęp do obrazu z kamer poprzez smartfony czy laptopy, co pozwala na stałe kontrolowanie tego, co dzieje się w danej nieruchomości. Wiele z nich wyposażonych jest także w funkcję informowania o niepokojących zdarzeniach właścicieli.

Dobrym rozwiązaniem jest także instalacja systemu alarmowego, który uważany jest za jedno z najbardziej skutecznych zabezpieczeń przed włamaniem. Alarmy nie tylko wzbudzają strach u potencjalnego włamywacza, ale również powiadamiają o sytuacji właściciela domu i/lub firmę monitorującą.

Ogrodzenie uniemożliwiające przedostanie się na działkę

Solidne, wysokie ogrodzenie, szczególnie zabezpieczone od strony zewnętrznej, utrudni dostęp do posesji złodziejom. Bramy wjazdowe również powinny być wyposażone w skuteczne zamki, trudne do sforsowania przez niepowołane osoby.

Brak śladów nieobecności

Podczas nieobecności staraj się sprawić wrażenie, że dom jest zamieszkany. Działania w tym zakresie mogą obejmować pozostawienie włączonych świateł, korzystanie z automatycznych zasłon czy też poproszenie sąsiadów o zbieranie poczty.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx