Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

12 kwietnia 2024

Nowy sposób na pomnażanie i zabezpieczanie majątku! Fundacja rodzinna hitem wśród przedsiębiorców

W środę 20 marca w Klubie Inteligencji Biznesu odbyła się debata na temat fundacji rodzinnej jako nowego rozwiązania prawnego, mającego na celu pomnażanie i zabezpieczanie majątku.

Spotkanie w pięknych przestrzeniach Salonu Balamonte w Warszawie poprowadziła znana dziennikarka Monika Richardson. W rozmowie z doktorami nauk prawnych, ekspertami i praktykami biznesu z Kancelarii Finansowej LEX, którzy jako pierwsi w Polsce złożyli wniosek o rejestrację fundacji rodzinnej – Małgorzatą Rejmer i Dawidem Rejmerem, wyjaśniono istotę i sens zakładania fundacji rodzinnej, omówiono jej cele i przywołano przykłady firm i osób, które już korzystają z tego sposobu zabezpieczenia majątku.   

Kancelaria Finansowa LEX serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych pomnażaniem i zabezpieczeniem swojego majątku do obejrzenia relacji z wydarzenia. W materiale można znaleźć praktyczne wskazówki dotyczące założenia fundacji rodzinnej, a także omówienie poprzednich i współistniejących rozwiązań w kontekście sukcesji. Oglądając relację, można uzyskać odpowiedzi m.in. na pytania: 

  • Czym jest fundacja rodzinna w kontekście wehikułu sukcesyjnego, platformy inwestycyjnej i skarbca rodzinnego?
  • Dla kogo jest fundacja rodzinna?
  • Jakie jest znaczenie firm rodzinnych w Polsce i jakie są ich główne wyzwania?
  • Dlaczego nie należy traktować fundacji rodzinnej jako narzędzia do optymalizacji podatkowej?

Informacje o ekspertach: 

dr Małgorzata Rejmer – założycielka Kancelarii Finansowej LEX, nestorka firmy rodzinnej, specjalista w zakresie finansów, członek MDRT – międzynarodowej organizacji skupiającej 1% najlepszych doradców finansowych na świecie, absolwentka Akademii Psychologii Przywództwa, doktor nauk prawnych.

dr Dawid Rejmer – radca prawny, partner zarządzający Kancelarii LEX, sukcesor firmy rodzinnej, absolwent SGH na kierunku finanse i rachunkowość, członek organizacji ACCA zrzeszającej audytorów międzynarodowych, doktor nauk prawnych, obecnie w trakcie habilitacji. 

Zapraszamy do obejrzenia materiału pod linkiem: https://youtu.be/E7gHv9KdDJY

Źródło informacji: Kancelaria Finansowa LEX 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx