Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

24 maja 2024

Funkcja relax – udogodnienie, które pokochasz

Polacy chętnie odpoczywają w domu po codziennym dniu w pracy. Najczęściej do tego celu wykorzystujemy meble w salonie, gdyż relaks na nich można połączyć z oglądaniem ulubionych programów telewizyjnych, czytaniem książki czy słuchaniem muzyki. Nie każdy mebel gwarantuje jednak wygodny wypoczynek. Coraz więcej kanap czy foteli jest tworzonych tak, aby dobrze wyglądały, niekoniecznie jednak sprawdzają się podczas codziennego relaksu. W sklepach dostępne są jednak specjalne meble, które warto wziąć pod uwagę, chcąc umeblować swój salon tak, by służył on bardzo komfortowemu wypoczynkowi.

Funkcja relax – co to takiego?

Funkcja ta jest specjalnym mechanizmem montowanym w meblach wypoczynkowych, czyli sofach, kanapach i fotelach, który pozwala na wygodne ułożenie się na meblu po uprzednim jego rozłożeniu. Funkcja relax pozwala na szybkie wysunięcie podnóżka i rozłożenie mebla, dzięki temu można na nim odpoczywać w dowolnej pozycji – półsiedzącej, półleżącej czy nawet leżącej. Mebel umożliwia zatem wygodne korzystanie z niego niezależnie od tego, czy mamy ochotę wypić lampkę wina i poczytać ulubioną książkę, czy też po prostu zrobić sobie krótką drzemkę w wygodnej pozycji leżącej.

Manualny mechanizm

Najbardziej popularnym rodzajem mechanizmu jest manualna funkcja relaks. A wszystko dlatego, że jest to po prostu najtańsze rozwiązanie. Posiadając mebel z takich mechanizmem wystarczy za pomocą specjalnej rączki uruchomić funkcję relaks. Rączka umożliwia ustalenie idealnej pozycji według własnych potrzeb, można zatem regulować zarówno podnóżek, jak i oparcie niemalże co do centymetra. Nawet najbardziej wybredni klienci znajdą dzięki funkcji relax pozycję idealną do wypoczynku.

Elektryczny mechanizm

W ofercie producentów mebli znaleźć można również meble z elektrycznym mechanizmem relax. Jest to zwykle znacznie droższa opcja, ale z drugiej strony wygodniejsza. Swobodne sterowanie meblem jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które lubią nowoczesne rozwiązania oraz dla tych, których ustawianie mebla za pomocą uchwytu z boku byłoby po prostu kłopotliwe.

Dodatkowe udogodnienia

W celu zwiększenia wygody i komfortu osób starszych, meble z funkcją relax są wyposażone także w specjalny podnośnik, który umożliwia wygodniejsze siadanie i wstawanie z fotela. Rozwiązanie takie dedykowane jest także tym osobom, które mają problemy z układem ruchu, dla których siadanie i wstawanie jest bolesne, a czasami niemożliwe, gdy wykonywane jest samodzielnie. Dzięki fotelowi czy kanapie z funkcją relax samodzielnie korzystanie z mebla jest łatwe i przyjemne.

Relaks dla najbardziej wymagających

Producenci mebli nie zapomnieli również o klientach, którzy posiadają specjalne wymagania i dla których standardowe rozwiązania nie są wystarczające. Dla takich osób stworzono fotele, które umożliwiają obrót na fotelu o 360 stopni. Dzięki temu nawet, gdy fotel ustawiony jest w jednym miejscu, można swobodnie się na nim obracać. Inną bardzo komfortową funkcją jest funkcja bujania się – delikatne ruchy pozwalają na wprawienie odpoczywającej osoby w jeszcze większy stan komfortu.

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem Meble-Diana.pl.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx