Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

18 kwietnia 2024

Poznaj dobry sposób na zmierzenie rozmiaru palca bez wychodzenia z domu!

Przeglądając oferty sklepów internetowych znajdujesz w końcu model pierścionka, który zapiera Ci dech w piersiach i chcesz go podarować wybrance Twego serca. Okazuje się jednak dość szybko, że jest pewien szkopuł. Wiele osób mimo początkowej euforii musi w pewnym momencie zejść na ziemię, gdy nadchodzi moment, w którym należy wybrać odpowiedni rozmiar… Nie musimy od razu pędzić do stacjonarnego jubilera. Istnieją domowe sposoby, dzięki którym poznamy odpowiedź nie wychodząc z domu. Podpowiadamy również w jakich okolicznościach warto mierzyć palec, aby uzyskać jak najbardziej dokładny pomiar.

Kiedy najlepiej mierzyć rozmiar palca?

Zanim przystąpimy do dokonywania pomiarów, warto mieć świadomość jednej rzeczy. Rozmiar palca zależy od kilku czynników, m.in. od naszej diety. Gdy przedmiotem zakupu są np. obrączki ślubne a narzeczeni są w trakcie gubienia nadprogramowych kilogramów, nie zapominajmy, że ich utrata wpłynie również na rozmiar palca w dniu ślubu. Ponadto, pamiętajmy o tym, że latem palce puchną co również może rzutować na ich rozmiar.

Nie mierzmy również palca dzień po imprezie, podczas której nie stroniliśmy od alkoholu, bądź też po bardzo obfitej kolacji. Pomiar może być wtedy zaburzony, a my nie poznamy tak naprawdę stanu faktycznego, na czym nam oczywiście zależy. Jesteśmy zdenerwowani, niewyspani a może bardzo zestresowani? Odczekajmy i zmierzmy palec jak nasze ciśnienie wróci do normy.

Jaki jest domowy sposób na poznanie rozmiaru palca?

Do dokonania pomiaru domowym sposobem potrzebna nam będzie kartka papieru, długopis, nożyczki i linijka. Wytnijmy z kartki papieru pasek zbliżony szerokością do tej jaką będzie miał upatrzony przez nas produkt, np. pierścionek zaręczynowy. Na pasku długopisem zamarkujmy początek pomiaru. Po obwinięciu paska wokół palca zaznaczmy też koniec, czyli miejsce, w którym pasek zrównuje się z zaznaczaniem wykonanym na starcie. Nie ściskajmy palca zbyt mocno.  Sprawdźmy też rozmiar kostki, na palcu, na którym zagości później pierścionek. Nie chcemy oczywiście, aby pierścionek utknął. Wyprostujmy pasek i zmierzmy linijką odległość. Uzyskana wartość to obwód palca. Gdy odszukamy uzyskany wynik w tabeli rozmiaru pierścionka poznamy jednocześnie rozmiar, który nas interesuje i możemy już zamówić odpowiedni dla nas model. Jubiler  online SUNDIAMORE ma w swojej ofercie wyjątkową kolekcję zarówno pierścionków jak i obrączek ślubnych wykonanych z różnych metali szlachetnych, wśród których przyszli małżonkowie z pewnością znajdą coś dla siebie.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx