Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

3 grudnia 2024

Dlaczego zimą nie warto rezygnować z noszenia czapki?

Ubierz czapkę — z pewnością to zdanie nie raz słyszeliście z ust rodziców czy dziadków w dzieciństwie, kiedy to zimy bywały o wiele bardziej surowe niż teraz. Choć czytając ten artykuł, z pewnością młodzieńczy bunt macie już za sobą, jesteśmy pewni, że wśród Was są osoby, które nadal nie przepadają za noszeniem czapki zimą. Tłumaczymy, dlaczego nie warto rezygnować z nakrycia głowy w okresie jesienno-zimowym oraz jaka czapka na zimę będzie najlepsza.

Dlaczego warto nosić czapkę zimą?

Noszenie zimą czapki ma wiele plusów dla naszego zdrowia oraz… urody. Kwestie zdrowotne wydają się oczywistością — prawdą jest, że przebywając na dworze bez ochrony głowy w czasie mrozu, tracimy nawet 70% ciepła z organizmu. Przemarznięcie skutkuje obniżeniem odporności, a w konsekwencji przeziębieniem i osłabieniem. A co czapka ma do urody? Jak się okazuje – wiele! Mróz sprawia, że włosy stają się łamliwe, matowe i suche, co wzmaga ich wypadanie. Oczywiście warto wiedzieć, jaka czapka nie elektryzuje włosów, korzystnie wpływa na ich kondycję oraz nie przyczynia się do ich szybszego przetłuszczania. Nie bez znaczenia jest również przyjemne otulenie, jakie daje zimą czapka, a także możliwość ożywienia często zbyt ponurych stylizacji na tę porę roku jednym dodatkiem. Aby robiła wrażenie i spełniała swoje praktyczne zastosowanie, czapka zimowa musi być wykonana z dobrej jakości materiałów.

Z jakiego materiału najlepiej kupować czapki zimowe?

Jesteśmy pewni, że przekonaliśmy Was do noszenia czapki, gdy pogoda nas nie rozpieszcza, lecz zanim wyruszycie na zakupy w celu skompletowania zimowych dodatków, zachęcamy, aby dowiedzieć się, z jakiego materiału powinna być uszyta czapka zimowa. Warto w tym celu czytać skład produktu, gdyż zdarza się, że marki próbują troszeczkę zgubić naszą czujność, na wyrost nazywając produkt „wełnianym”, gdy tak naprawdę na metce naturalny materiał z wełny owczej, merynosa czy alpaki znajduje się na szarym końcu.

W kolekcjach sieciówek dominują czapki z akrylu czy poliamidu, które elektryzują włosy, a także słabo trzymają ciepło, a ich doskonałą alternatywą będą nakrycia głowy wykonane z wełny alpaki. Ten wysokiej jakości materiał jest w 100% naturalny oraz odpowiedni dla alergików. Czapka z alpaki daje dużo ciepła, chroni przed wiatrem, a także nie przyczynia się do przetłuszczania włosów. Splot z wełny alpaki nie musi być gruby, aby czapka doskonale sprawdziła się nawet w czasie największych mrozów, podczas zimowych wycieczek za miasto, a nawet w góry. Dobrej jakości czapka z wełny alpaki to również sposób na uzupełnienie jesiennych stylizacji, gdyż wyjątkowe właściwości termiczne tego materiału sprawią, że nakrycie głowy będzie odpowiednie także na mniej mroźną aurę, tzw. sezon przejściowy, kiedy to szczególnie jesteśmy narażeni na przeziębienia i osłabienie organizmu. Inwestując w dobrej jakości czapkę z wełny alpaki, nie musisz kupować osobnego nakrycia głowy na jesień i zimę, co szczególnie docenią minimalistki, które o wiele bardziej od ilości cenią jakość produktów.

Czapki z alpaki — gdzie kupić oryginalne i sprawdzone dodatki z naturalnej wełny

Jeśli szukasz sprawdzonych, w 100% oryginalnych czapek zimowych wykonanych z wełny alpaki, warto bliżej przyjrzeć się ofercie marki stworzonej przez polską projektantkę Aleksandrę Suską. Bogata oferta kolorystyczna marki pozwoli dobrać wełnianą czapkę do ulubionego płaszcza czy typu urody, a dla osób, które cenią duży wybór, dostępne są wersje modeli z pomponem lub bez. Wykonane w Polsce produkty, które stworzyła Aleksandra Suska, będą doskonałym prezentem dla bliskiej osoby i dowodem, że dbasz o jej komfort, zdrowie i perfekcyjny wygląd.

Wszak noszenie dobrej jakości czapki zimą to sama przyjemność, sposób na uniknięcie przeziębienia, zapalenia zatok czy uszu, a także przepis na lśniące, zdrowe włosy! Pamiętajcie o tym i trzymajcie się ciepło!

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx