Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

24 lutego 2024

Inter Mediolan zdobywcą Superpucharu Włoch po zwycięstwie 3-0 nad arcyrywalem AC Milan

Na oczach ponad 50 tys. kibiców zgromadzonych na międzynarodowym stadionie Króla Fahda obrońca pucharu Inter Mediolan pokonał AC Milan, aktualnego mistrza Serie A, uzyskując wynik 3-0 w ramach trzeciego pokazowego finału rozgrywanego w królestwie.

Jego ekscelencja Wiceminister Sportu Badr bin Abdulrahman Al-Qadi i prezes włoskiej ligi piłkarskiej Lorenzo Cassini przekazali wczoraj Interowi Mediolan Superpuchar Włoch. Wydarzenie to było organizowane pod patronatem Ministerstwa Sportu w ramach serii wydarzeń sportowych podczas drugiej edycji Diriyah Season.

Przed ogromnym tłumem kibiców i w obecności mediów międzynarodowych i lokalnych Dimarco strzelił pierwszego gola na początku pierwszej połowy, a Džeko wzmocnił prowadzenie Interu drugą bramką. W drugiej połowie Martínez zdobył trzeci gol dla Interu, potwierdzając zwycięstwo drużyny oraz zdobycie Superpucharu Włoch drugi raz z rzędu i siódmy w historii Interu Mediolan.

Inter Mediolan jest trzecią drużyną, która zdobyła Superpuchar Włoch w Arabii Saudyjskiej, po Juventusie i Lazio, które to drużyny zdobyły puchar w ramach dwóch edycji organizowanych w Dżuddzie i Rijadzie.

Królestwo Arabii Saudyjskiej gościło to ważne wydarzenie w ramach serii międzynarodowych turniejów i wydarzeń sportowych Diriyah Season 2022, organizowanych pod patronatem Ministerstwa Sportu. Służą one realizacji celów „Wizji 2030″ wyznaczonych przez królestwo i są jedną z inicjatyw w ramach programu „Jakość życia”. Dzięki najbardziej spektakularnym i największym wydarzeniom sportowym goście Diriyah Season mogą doświadczyć niesamowitych wrażeń i wziąć udział w fantastycznych inicjatywach.

Źródło: Saudi Arabia Ministry of Sport

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx