Pruszków – jakie dzielnice miasta są najlepsze do inwestowania w nieruchomości?

Pruszków jest największym, zaraz po stolicy, miastem tworzącym aglomerację warszawską. Szacuje się, że mieszka tu dziś ponad 60 000 mieszkańców, jednak z roku na rok liczba ta systematycznie wzrasta. Dynamiczny rozwój Pruszkowa jest związany m.in. z dogodną lokalizacją i bardzo dobrym skomunikowaniem z centrum stolicy, jak również atrakcyjnymi cenami nieruchomości w Pruszkowie. Co może zaoferować nam to miasto i w których dzielnicach mieszka się najlepiej?

Pruszków – idealne miasto dla osób poszukujących klimatu przedmieścia

Dla wielu osób wciąż jedynym skojarzeniem związanym z Pruszkowem są historie gangsterskie z lat 90. Warto jednak pamiętać, że od tamtej pory wiele się zmieniło w tej urokliwej, podwarszawskiej miejscowości. Dziś Pruszków uznawany jest za jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc do zamieszkania w okolicach Warszawy, gdzie możemy zaczerpnąć świeżego powietrza i odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku.

Pruszków położony jest nad rzeką Utratą, gdzie każdego roku odbywają się spływy kajakowe. Co więcej, znajduje się on w odległości zaledwie 20 km na zachód od centrum Warszawy, dlatego też na życie tu chętnie decydują się osoby dojeżdżające do pracy w stolicy. Osoby zmotoryzowane mogą korzystać tu z przejazdu pobliską autostradą A2, która dowiezie w 25 minut do centrum Warszawy. Pozostali do wyboru mają natomiast kolejkę podmiejską SKM lub WDK, którą przejazd do Warszawy zajmuje również niecałe pół godziny.

Jak wygląda rynek nieruchomości w Pruszkowie?

Rynek nieruchomości w Pruszkowie również ma wiele do zaoferowania nowym mieszkańcom. Na szczególną uwagę zasługują tu przede wszystkim atrakcyjne ceny nieruchomości w Pruszkowie, które pomimo trudnej sytuacji w polskiej gospodarce wciąż są znacznie niższe od tych, na które możemy liczyć w centrum Warszawy. Warto też podkreślić, że coraz więcej inwestycji deweloperskich w Pruszkowie powstaje w atrakcyjnych lokalizacjach, w miejscach otoczonych zielenią i położonych z dala od hałasu i zgiełku. 

Jeżeli chodzi o konkretne oferty nieruchomości w Pruszkowie, tu pod tym względem największym zainteresowaniem cieszą się mieszkania średniej wielkości, o powierzchni na poziomie 45-50 m2. Nie oznacza to jednak, że pozostałe osoby nie znajdą tu wymarzonego lokum. Na pruszkowskim rynku nieruchomości czeka na nas również szeroki wybór domów jednorodzinnych, segmentów oraz mieszkań o metrażu powyżej 80 m2, na których zakup decydują się głównie rodziny z dziećmi.

Cisza, spokój i pełen dostęp do infrastruktury miejskiej – gdzie warto inwestować w nieruchomości w Pruszkowie?

Struktura urbanistyczna Pruszkowa bazuje w dużej mierze na kamienicach i wielorodzinnych budynkach mieszkalnych (głównie w centrum i na zachodzie miasta), jak również na osiedlach domów jednorodzinnych na południu i wschodzie miasta. Warto również dodać, że tereny na północy Pruszkowa są zdecydowanie najmniej zurbanizowane i znajdziemy tu przede wszystkim tereny o charakterze przemysłowo-logistycznym. Które obszary są zatem najlepsze do życia codziennego? To zależy. 

Ceny mieszkań w centrum miasta są z reguły nieco niższe, co wynika z faktu, że znajdują się one zwykle w kamienicach i wymagają przeprowadzenia generalnego remontu. Jeśli chodzi o część zachodnią, to tu dużym plusem jest bliskość dworca PKP i cicha, spokojna okolica. Pojawia się tu także coraz więcej nowych inwestycji, które zachęcają do zamieszkania ze względu na atrakcyjną lokalizację i bliskość niezbędnych punktów usługowych. 

Południe i wschód Pruszkowa to niemal wyłącznie domy jednorodzinne położone na osiedlach Malichy, Tworki oraz Ostoja. Chociaż są one nieco oddalone od miejskich sieci autobusowych, to znajdują się w pobliżu przystanków kolejki WKD. To tu powstają również nowe inwestycje deweloperskie, które idealnie wpisują się w tamtejszą architekturę i charakter lokalnej zabudowy. Możemy zatem liczyć na znalezienie tu ciekawych nieruchomości otoczonych zielenią, które zapewnią nam bardzo dobre warunki do życia. 

Bez względu na wybraną lokalizację, warto dokładnie przeglądać aktualne oferty nieruchomości w Pruszkowie. Tu z pewnością każdy znajdzie wymarzone lokum w dobrej cenie i bliskiej odległości od stolicy.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Artur
1 rok temu

Przed zakupem jakiejkolwiek nieruchomości najpierw warto sprawdzić czy nie jest ona zadłużona.

1
0
Dodaj komentarzx