Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

24 kwietnia 2024

Hakerzy atakują przez publiczne porty ładowania: Jak chronić swoje dane?

Publiczne porty USB stanowią realne zagrożenie dla bezpieczeństwa naszych telefonów i komputerów – wynika z analiz Federalnego Biura Śledczego (FBI), które wydało ostrzeżenie, że cyberprzestępcy coraz częściej używają tego typu miejsc do skutecznego infekowania urządzeń. Podobnego zdania są analitycy bezpieczeństwa z Check Point Software, którzy już wcześniej ostrzegali przed podobnym praktykami hakerów.

Muhammad Yahya Patel, główny inżynier bezpieczeństwa w Check Point Software uczula – publiczne stacje ładowania są rzadko sprawdzane pod kątem bezpieczeństwa. – W miejscach publicznych należy posługiwać się własnym kablem oraz wtyczką i używać tradycyjnego gniazdka elektrycznego lub przewodu, który nie obsługuje transferu danych.

Ładowarki stanowiące zagrożenie można znaleźć w wielu ruchliwych lokalizacjach – galeriach handlowych, na lotniskach oraz w hotelach. Okazuje się, że hakerzy potrafią zmienić je w narzędzie, pozwalające wykraść dane z podłączonego telefonu. Jak? – Wykorzystują port ładowania jako kanał transmisji danych W konsekwencji mogą zainstalować program śledzący lub tworzący kopię ekranu – podkreśla ekspert Check Pointa, dodając, że tego typu atak jest niemal niemożliwy korzystając z gniazda zapewniającego jedynie zasilanie.

Co chcą ukraść hakerzy z naszych telefonów? – Ich głównym celem są dane i kody dostępu do bankowości i finansów osobistych oraz loginy do platform społecznościowych i poczty email – odpowiadają eksperci.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx