Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

24 lutego 2024

Stoen Operator stawia na ekologię. Nowe elektryczne auta dla zespołów terenowych

Stoen Operator realizuje kolejną inwestycję i wyposaża swoje zespoły terenowe w nowoczesne, ekologiczne auta elektryczne. Niskoemisyjne samochody to kolejny krok na drodze transformacji energetycznej realizowanej w spółce, przy jednoczesnym poszanowaniu środowiska naturalnego.

Szybciej, wygodniej i ekologicznej

Nowoczesne pojazdy Renault Kangoo z napędem elektrycznym będą służyły zespołom zabezpieczeń i telemechaniki oraz pogotowia energetycznego Stoen Operator. Będą z nich korzystać także serwisanci operatora, którzy w stolicy prowadzą wymianę liczników energii elektrycznej. Dzięki nowoczesnej flocie brygady terenowe będą mogły szybciej reagować na zgłoszenia związane z awariami sieci energetycznej na terenie stolicy, a także jeszcze sprawniej realizować program wymiany mierników na inteligentne opomiarowanie.

– Nasze nowe „elektryki” będą wykorzystywane przede wszystkim do prac eksploatacyjnych związanych z oględzinami urządzeń, ich naprawą oraz wymianą – wyjaśnia Sławomir Łaziuk, koordynator floty w stołecznym OSD. – Te samochody są w pełni wyposażone i przystosowane do specyfiki pracy naszych zespołów terenowych. Dzięki kompaktowym rozmiarom i możliwości  korzystania z buspasów oraz zwolnienia z opłat za parking, brygady czuwające nad bezpieczeństwem energetycznym sieci w Warszawie szybciej i w bardziej komfortowych warunkach będą realizować swoje zadania.

Ekologiczne pojazdy będą miały wpływ na redukcję emisji CO2, co ma kluczowe znaczenie w kontekście ochrony środowiska i walki z globalnym ociepleniem. Decyzja o inwestycji w samochody zasilane energią elektryczną jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na ekologiczne rozwiązania w transporcie stolicy.

Inwestycja w nową flotę to element strategii Stoen Operator, w której spółka kładzie nacisk na rozwój i wdrażanie innowacyjnych rozwiązań. Aspekty te łączą się z dążeniem do obniżenia wpływu na środowisko naturalne. Warszawski OSD konsekwentnie realizuje cele  w obszarze zrównoważonego rozwoju i wprowadza proekologiczne rozwiązania w obszarze swojej działalności operacyjnej, a od teraz także w zarządzaniu flotą samochodów służbowych.

Kompleksowe inwestycje w niskoemisyjność

Rozwój obszaru eMobility w Stoen Operator ułatwia infrastruktura posiadana przez spółki Grupy E.ON w Polsce. Zasilanie aut elektrycznych operatora będzie możliwe łącznie na 7 stacjach z 14 punktami ładowania, w trzech lokalizacjach na terenie Warszawy: przy ul. Rudzkiej 18, Nieświeskiej 52 oraz Chrzanowskiego 12.

Swoją najnowszą inwestycją Stoen Operator wpisuje się w globalne trendy związane z eMobility i aktywnie przyczynia się do tworzenia zrównoważonej przyszłości dla Warszawy i jej mieszkańców.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx