Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

18 maja 2024

Ochrona przed phishingiem, złośliwym oprogramowaniem i atakami BEC

Opatentowana ujednolicona kwarantanna, monitorowanie DMARC, archiwizacja i inteligentne banery – to nowe funkcjonalności bezpieczeństwa w rozwiązaniu Check Point Harmony Email & Collaboration. Od 2023 r. firma Check Point udostępniła ponad 75 nowych funkcji, które jeszcze bardziej wzmocnią bezpieczeństwo poczty elektronicznej.

Pomimo rozwoju wyrafinowanych technologii cyberobrony, poczta elektroniczna pozostaje głównym kanałem cyberataków, obejmujących próby phishingu, złośliwe oprogramowanie i oszustwa polegające na włamywaniu się do firmowej poczty elektronicznej (BEC). Według oceny CISA 84 % pracowników firm otwiera wiadomość e-mail i w ciągu 10 minut nieświadomie podaje wrażliwe informacje lub wchodzi w interakcję ze sfałszowanym linkiem lub załącznikiem. Ponieważ ataki phishingowe są teraz ulepszane przez sztuczną inteligencję, niezwykle ważne jest, aby organizacje przywiązywały najwyższą wagę do bezpieczeństwa poczty elektronicznej.          

Jako wiodący dostawca rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa poczty e-mail staramy się konsekwentnie zapewniać pełne bezpieczeństwo dzięki naszym funkcjom archiwizacji i DMARC, a także wprowadzamy innowacje dzięki naszemu najnowszemu amerykańskiemu patentowi na ujednoliconą kwarantannę – powiedział Gil Friedrich, wiceprezes ds. bezpieczeństwa poczty e-mail.

Rosnąca złożoność zagrożeń przesyłanych pocztą elektroniczną wymaga zaawansowanych strategii ochrony, w tym mechanizmów wykrywania opartych na sztucznej inteligencji. W ramach platformy Check Point Infinity funkcje Harmony Email & Collaboration obejmują:

  • Ujednoliconą kwarantannę: opatentowana funkcja usprawnia zarządzanie pocztą e-mail, umożliwiając administratorom i użytkownikom końcowym przeglądanie i przywracanie wszystkich wiadomości e-mail poddanych kwarantannie, zarówno z Microsoft, jak i Harmony Email, za pośrednictwem jednego, zintegrowanego ekranu Check Point, upraszczając proces i zmniejszając wysiłek administracyjny oraz niepotrzebne tarcia z użytkownikami końcowymi
  • Monitorowanie DMARC: umożliwia organizacjom ochronę reputacji marki i zapobieganie atakom polegającym na podszywaniu się pod klientów i partnerów poprzez przestrzeganie rygorystycznych zasad DMARC bez wpływu na działalność biznesową
  • Archiwizacja: umożliwia przechowywanie wszystkich wewnętrznych, przychodzących i wychodzących wiadomości e-mail przez wiele lat, a także importowanie archiwów oraz wspomaganie odzyskiwania po awarii.
  • Inteligentne banery: uczą użytkowników na temat bezpieczeństwa cybernetycznego bezpośrednio w ich wiadomościach e-mail, promując zgodność z zasadami i umożliwiając precyzyjne raportowanie podejrzanych wiadomości e-mail.


– Firma Check Point zapewniła łatwe w konfiguracji środowisko bezpieczeństwa z mocnymi gwarancjami za naprawdę niewielką cenę w porównaniu z innymi rozwiązaniami – mówi Jose Alonso Ayllon Gutierrez, dyrektor działu nowych technologii w Radzie Miasta Marbella. – Dzięki temu możemy się rozwijać i osiągać nasze cele. Najlepszą inwestycją jest inwestycja w rozwiązania, które pozwalają nam spać spokojnie.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx