Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

21 lutego 2024

Jak przenieść numer na kartę bez wychodzenia z domu?

Dostawcom usług telekomunikacyjnych zależy na nowych klientach, więc starają się jak najbardziej ułatwić przenoszenie numeru do swojej sieci. W przypadku numeru na kartę operatora można zmienić w ciągu kilku dni. Nie trzeba nawet wychodzić z domu, bo nową kartę SIM dostarczy kurier.

Przeniesienie numeru na kartę prostsze, niż na abonament

Prepaidy ciągle mają swoich zwolenników, którzy cenią sobie elastyczność usług i brak zobowiązań. Z oferty na kartę znacznie łatwiej zrezygnować i przejść do operatora, który oferuje atrakcyjniejsze warunki, zachowując swój numer telefonu.

Żeby rozpocząć przenoszenie numeru na kartę, wystarczy złożyć odpowiedni wniosek do nowego operatora. Należy przy tym pamiętać, że podawane we wniosku dane takie jak PESEL, numer telefonu i typ klienta (indywidualny lub biznesowy), muszą być zgodne z tymi, które posiada obecny operator. Przenoszony numer musi być też aktywny, czyli pozwalać zarówno na odbieranie, jak i wykonywanie połączeń.

Wniosek można złożyć osobiście lub przez internet albo telefonicznie. Zgodnie z prawem, w pierwszym przypadku operator ma 6 godzin na rozpatrzenie wniosku, a w pozostałych dwóch – do 3 dni roboczych.

Jak najwygodniej przenieść numer na kartę?

Przebieg procedury przenoszenia numeru może nieznacznie różnić się u poszczególnych operatorów. Zwykle jednak najwygodniej zrobić to przez internet. Chociaż operatorzy mają więcej czasu na rozpatrzenie wniosku, często następuje to dużo szybciej, niż wymaga tego prawo, bo w interesie telekomu jest, żeby klient zaczął już korzystać z jego usług. Ponadto, całą procedurę można załatwić bez wychodzenia z domu.

Przykładowo w Orange, najdalej w ciągu 5 dni od wypełnienia wniosku online, użytkownik dostaje nową kartę SIM za pośrednictwem kuriera. Musi jedynie sprawdzić dane zawarte we wniosku i podpisać go w obecności kuriera.

Przeniesienie numeru na kartę: aktywacja karty SIM i doładowania

Karta SIM dostarczona przez kuriera jest nieaktywna. Operator stara się aktywować kartę jak najszybciej. Chociaż może to potrwać do 7 dni, jednak zwykle dzieje się znacznie szybciej. Możliwa jest też samodzielna aktywacja karty przez stronę internetową. Wystarczy wpisać tam kod aktywacyjny, który znajduje się na potwierdzeniu zamówienia.

Gdy karta jest już aktywna, trzeba tylko doładować konto. Już na tym etapie można liczyć na dodatkowe korzyści od operatora. Na przykład w Orange, za każde doładowanie przez stronę https://doladowania.orange.pl/ otrzymuje się 5 GB danych gratis. Nowi klienci na start dostają kolejne 2 GB bez względu na wybraną formę doładowania.

Doładowanie przez internet jest też bardzo szybkie, wygodne i bezpieczne. Za pierwszym razem użytkownik musi podać numer telefon, mail i kwotę doładowania, a następnie wybrać sposób płatności. Jeśli jednak założy na stronie konto, może też korzystać z błyskawicznych doładowań, gdzie płatność realizowana jest jednym kliknięciem – przez BLIK lub podpiętą kartę płatniczą.

5 1 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx