Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

22 maja 2024

Używane vs nowe – jakie części do maszyn budowlanych wybrać?

Czym kierować się przy wyborze części do maszyn budowlanych

Żaden sprzęt nie jest niezawodny, tym bardziej w tak bardzo skomplikowanych i złożonych podzespołach, które tworzą maszyny budowlane. Pracują one często przez kilkanaście godzin dziennie, na bardzo wysokim wskaźniku efektywności. Nic więc dziwnego, że z czasem niektóre części mogą się zużywać.

Wiele osób staje wtedy przed wyborem, czy zainwestować w oryginalną nową część danego producenta czy może wybrać zdecydowanie tańszy używany komponent. Skutki złych decyzji mogą prowadzić do kolejnej awarii, a często zamiast oszczędzić pieniądze, trzeba będzie zapłacić za daną część podwójnie. Można sobie od razu odpowiedzieć na pytanie, czy warto kalkulować w przypadku tak ważnych rzeczy jakimi są części do maszyn budowlanych. Często może mieć to wpływ na skończenie danego zlecenia w terminie, czy dopełnienie danych zobowiązań bez konieczności tłumaczenia się przed klientem czy ponoszenia dodatkowych kosztów.

Czym kierować się przy wyborze części do maszyn budowlanych?

Nie ma co ukrywać, ale większość ludzi przy zakupie kieruje się kwestią finansową. To jednak bardzo zły doradca, należy mieć na uwadze głównie renomę producenta, im lepsze opinie wśród klientów tym większa szansa, że jest to sprzęt naprawdę niezawodny. Niezwykle ważna jest jakość wykonania, stopień wytrzymałości, odporność na czynniki zewnętrzne i gwarancja jaką dostajemy po zakupie. Jak łatwo od razu zauważyć, przy zakupie używanych części do koparek, dźwigów oraz innych maszyn budowlanych poza gwarancją na rozruch nie dostaniemy nic więcej. Kupując nową oryginalną część od producenta okres gwarancyjny jest zdecydowanie dłuższy. W przypadku części używanych nie mamy też zwykle wiedzy o tym jak bardzo są one wyeksploatowane, jakie jest ich pochodzenie i w jaki sposób użytkowane były maszyny. Biorąc pod uwagę te wszystkie aspekty, ciężko rzetelnie ocenić stan danej części pochodzącej z demontażu maszyny. Wybieramy więc pomiędzy pewnym zakupem, a zakupem, który może okazać się po krótkim czasie niemiłą niespodzianką.

Gdzie szukać odpowiednich części do maszyn?

Przy zakupie warto zaczerpnąć porady od prawdziwych specjalistów, którzy podpowiedzą i pomogą wybrać najlepsze części. Ponad 40 lat doświadczenia na rynku musi procentować najwyższą jakością usług. Firma Entrack posiada szeroki wybór części do renomowanych marek, takich jak: JCB, Komatsu czy Caterpillar. W przypadku gdy chcemy cieszyć się działaniem swojej maszyny budowlanej przed długie lata i nie stresować się, że to tylko chwilowe rozwiązanie problemu to warto zajrzeć na https://entrack.pl/ i skorzystać z pomocy wiedzy ludzi, którzy znają się na temacie jak nikt inny.

5 1 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx