Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

30 maja 2024

Auto złom – po czym poznać dobry skup aut?

auto złom

Auto złom to jedyne miejsce, w którym możemy legalnie i bezpiecznie pozostawić auto po wypadku lub w momencie, kiedy nie nadaje się ono dalej do użytkowania. Oczywiście skup aut to również sposób na to, by nieco na wyeksploatowanym samochodzie również zarobić. Niemniej jednak obecnie tego typu usługi cieszą się ogromną popularnością, a złomowanie pojazdów stało się już standardem. Doprowadził to do tego, że rozwinęło się wiele placówek, które jednak nie grzeszą swoją uczciwością, a kierowcy w takim wypadku narażają się na pokaźne straty. Wobec tego warto wiedzieć, po czym poznać dobry auto złom?

Auto złom z odpowiednim podejściem do klienta

Pierwszą cechą jaka wyróżnia profesjonalne skupy aut to oczywiście podejście do klienta. Mówimy tutaj o pierwszym kontakcie oraz pierwszych oględzinach pojazdu, który ma zostać zezłomowany. Zwykle auto złom, który stawia na profesjonalizm rozmawia z klientem telefonicznie, a następnie prosi o przesłanie zdjęć pojazdu. Na tej podstawie dokonywane są wstępne oględziny, a także i początkowa wycena. Oczywiście klient musi być świadomy tego, że początkowa wycena może wielokrotnie ulec zmianie, jednak rozbieżności w cenie nie powinny być zbyt duże. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, w jaki sposób taka wycena jest dokonywana. Często auto złom, który nie chce być zbyt uczciwy w stosunku do klienta maksymalnie stara się cenę zaniżyć. Z kolei profesjonalny auto złom umotywuje wycenę pojazdu, a także pozostanie otwarty na ewentualne negocjacje i sugestie klienta.

Profesjonalny auto złom zadba o formalności

Nie da się ukryć, że podstawą do tego, by wyrejestrować samochód, a także nie ponosić za to dodatkowych kosztów jest przedstawienie umowy i potwierdzenia złomowania pojazdu. Wobec tego profesjonalny auto złom jest na to odpowiednio przygotowany i bierze formalności na siebie. W momencie odebrania pojazdu przygotowana jest już umowa i wszystkie niezbędne dokumenty, na podstawie których może on zostać wyrejestrowany. Dzięki temu kierowca nie musi się martwić, że pracownicy znikną z samochodem bez echa. Często zdarza się, że złomowanie pojazdów oferowane przez mniej profesjonalne firmy odbywa się na całkiem innych zasadach. W momencie odebrania pojazdu pracownicy obiecują przesłanie dokumentów, które jednak nigdy nie docierają. W takiej sytuacji kierowca nigdy nie powinien godzić się na oddanie pojazdu.

Odbieranie pojazdu z miejsca jego postoju- najważniejsza cecha profesjonalnego skupu

Pojazdy, które mają trafić na złomowisko, często unieruchomione są w przeróżnych miejscach. Profesjonalny auto złom nie będzie widział przeszkód przed tym, by pracownicy po prostu odebrali auto z miejsca, w którym ono stoi. Mniej rzetelne złomowanie pojazdów jednak czegoś takiego nie zagwarantuje. Przede wszystkim mogą sobie oni policzyć dodatkowe koszty dojazdu, co oczywiście naraża kierowcę na straty, a nie na zysk. Warto więc wiedzieć, że odpowiedzialny i profesjonalny auto złom odbiera pojazd z miejsca jego unieruchomienia, a przy tym nie obarcza klienta dodatkowymi kosztami za dojazd. Jeśli jednak jest inaczej, wówczas warto się zastanowić, czy aby wybraliśmy odpowiednią usługę złomowania pojazdów.

Wybranie dobrego auto złomu to szybkie i bezproblemowe złomowanie

Kierowcy powinni mieć świadomość tego, że profesjonalny auto złom będzie wstanie załatwić wszystko co niezbędne jeszcze tego samego dnia. Co więcej jeśli kierowca ma bardzo napięty grafik, to auto złom postara się do niego dopasować bez większych problemów i narzekania. Dzięki temu złomowanie pojazdów przebiega szybko i sukcesywnie. Z tego też powodu kierowcy powinni dołożyć wszelkich starań co do tego, by wybrać dla siebie idealną placówkę, w której samochód będzie mógł „przeżyć” swoje ostatnie chwile. W ten sposób można uniknąć niepotrzebnego stresu, dodatkowych kosztów, a często także i zbędnych problemów, które stwarzają nieprofesjonalne firmy. Warto więc porównać oferty oraz opinie o nich i wybrać tę, która wydaje się być najlepsza i najbardziej profesjonalna.

5 1 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx