Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

24 kwietnia 2024

Medycyna germańska i totalna biologia a choroby

W totalnej biologii, gorączka, bóle głowy i inne dolegliwości są traktowane jako sygnały większego systemu – organizmu ludzkiego. Zamiast eliminować jedynie objawy, skupia się na zrozumieniu korzeni problemów zdrowotnych, uwzględniając czynniki fizyczne i emocjonalne. To podejście pozwala na holistyczne leczenie, angażując cały organizm w proces wyzdrowienia.

 Czym jest medycyna germańska?

Medycyna germańska, znana również jako Nowa Medycyna Niemiecka (NMN) lub Nowa Medycyna Germánica (NMG), to teoria medyczna stworzona przez niemieckiego lekarza Ryke Geerd Hamera. Według tej teorii, choroby są rezultatem szoku psychicznego, który wywołuje zmiany biologiczne w organizmie. Hamer twierdził, że konflikty emocjonalne są główną przyczyną chorób, a ich leczenie powinno się skupiać na rozwiązaniu tych konfliktów, a nie na eliminowaniu objawów choroby. Kluczowym elementem medycyny germańskiej są tzw. „konflikty biologiczne” – sytuacje stresowe lub traumatyczne, które wywołują reakcje w organizmie. Hamer twierdził, że te konflikty wywołują specyficzne zmiany w określonych obszarach mózgu, co prowadzi do manifestacji określonych chorób. Na przykład, konflikt związany z poczuciem separacji lub utraty bliskiej osoby mógłby prowadzić do raka piersi, podczas gdy konflikt związany z terytorium lub przynależnością mógłby prowadzić do raka trzustki.

Czym jest totalna biologia?

Totalna biologia to interdyscyplinarna dziedzina nauki, która zajmuje się badaniem organizmów w kontekście ich funkcjonowania jako całości. W przeciwieństwie do tradycyjnego podejścia redukcjonistycznego, które skupia się na analizie pojedynczych komponentów biologicznych, totalna biologia stara się zrozumieć złożone związki między różnymi elementami organizmu oraz ich wpływ na funkcjonowanie całego systemu. Koncepcja totalnej biologii opiera się na założeniu, że życie jest zorganizowane w sposób hierarchiczny, z różnymi poziomami organizacji od molekularnego do ekologicznego. Dlatego też, aby pełniej zrozumieć biologiczne procesy, należy badać interakcje między tymi poziomami oraz ich wpływ na całość organizmu. Totalna biologia bada także rolę kontekstu środowiskowego w funkcjonowaniu organizmów. Zrozumienie oddziaływań między organizmem a jego środowiskiem jest kluczowe dla pełnego zrozumienia biologii, ponieważ organizmy stale reagują na zmiany w swoim otoczeniu, co może mieć istotny wpływ na ich funkcjonowanie i ewolucję.

Bóle głowy, gorączka inne problemy w ciele człowieka a totalna biologia

Totalna biologia jest podejściem do zrozumienia objawów zdrowotnych, takich jak bóle głowy, gorączka i inne problemy ciała, które wykraczają poza tradycyjne podejścia medyczne. W ramach tego podejścia, choroby i ich objawy są rozpatrywane jako elementy większego systemu, jakim jest organizm ludzki. Istotne jest tu zrozumienie, że gorączka czy bóle głowy to nie tylko symptomy w izolacji, lecz często sygnały, że organizm reaguje na jakieś zewnętrzne lub wewnętrzne czynniki. Totalna biologia bada, jak organizm reaguje na różne bodźce, zarówno fizyczne, jak i emocjonalne. Na przykład, gorączka może być reakcją obronną organizmu na infekcję, gdzie podniesiona temperatura ciała pomaga zwalczyć patogeny. Może także być efektem stresu emocjonalnego lub innych czynników, które wywołują reakcję stresową w organizmie. Dlatego w przypadku podejścia w stylu totalna biologia, gorączka i inne choroby muszą być  rozpatrywane zupełnie inaczej i stosowane być muszą inne metody terapeutyczne. Kluczowym elementem totalnej biologii jest identyfikacja korzeni problemów zdrowotnych, czyli czynników, które wywołują reakcje biologiczne w organizmie. Mogą to być zarówno czynniki fizyczne, jak i emocjonalne, takie jak urazy, stres, czy traumy. Poprzez zrozumienie tych czynników i ich wpływu na organizm, możliwe staje się lepsze zarządzanie objawami choroby oraz skuteczniejsze leczenie.

Materiał zewnętrzny. Artykuł ma charakter wyłącznie informacyjny. Zaleca się skonsultowanie się z lekarzem przed podjęciem jakichkolwiek działań zdrowotnych lub terapeutycznych.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx