2020 rokiem wielkich wydarzeń

Ten rok będzie obfitował w ważne wydarzenia. I nie chodzi tylko o świat polityki, ale także sportu. Od wiosny do jesieni czeka nas wiele emocji. Jakie będą najważniejsze wydarzenia 2020 roku?

Finał Ligi Europy w Gdańsku

Dla fanów sportu ten rok z pewnością będzie stał pod znakiem piłki nożnej. Zanim w Europie odbędzie się najważniejszy turniej, po raz drugi w historii Polska gościć będzie finalistów rozgrywek Ligi Europy. W 2015 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie ukraińskie Dnipro przegrało z Sevillą po bardzo emocjonującym meczu. Tym razem finał drugich w kolejności po Lidze Mistrzów rozgrywek odbędzie się na stadionie w Gdańsku, na którym m.in. odbywały się mecze EURO 2012, a na co dzień gra tam ekstraklasowa drużyna Lechii. Na razie trudno przewidzieć kto awansuje do finału LE, ale z pewnością czeka nas emocjonujące widowisko.

EURO 2020

Creme de la crème futbolowego świata w tym roku. Mistrzostwa Europy w piłce nożnej to po Mistrzostwach Świata drugi najważniejszy turniej. Po raz czwarty z rzędu udział w EURO weźmie reprezentacja Polski, która jednak trafiła do trudnej grupy. Przeciwnikami biało-czerwonych na EURO 2020 będą reprezentacje Hiszpanii, Szwecji oraz zespół z baraży. Mistrzostwa Europy bronić będzie drużyna Portugalii, ale trudno wskazać jednego faworyta. Na pewno spore ambicje będą miały zespoły Francji, Niemiec, Holandii, czy Hiszpanii.

Letnie Igrzyska Olimpijskie 2020

To zdecydowanie wydarzenie sportowe numer jeden na całym świecie, które zgromadzi miliony widzów przed telewizorami. W lipcu i sierpniu Tokio będzie stolicą sportu. Igrzyska Olimpijskie jak zawsze będą emocjonujące, a polscy fani już zastanawiają się, ile medali zdobędą nasi olimpijczycy. Ze sportów drużynowych kciuki należy trzymać za siatkarzy. Na Igrzyskach Olimpijskich 2020 w Tokio zobaczymy kilka nowych dyscyplin sportowych: wspinaczkę sportową, karate, softball, surfing, skateboarding oraz koszykówkę 3×3.

Wybory prezydenckie w Polsce

Nie samym sportem żyje jednak człowiek. W świecie polityki także czekają nas dwa ważne wydarzenia i oba to wybory prezydenckie. W maju niespełna rok po wyborach parlamentarnych odbędą się wybory prezydenckie. Już teraz można obstawiać w zakładach bukmacherskich, czy aktualny prezydent zostanie wybrany ponownie, czy zagrozi mu któryś z kontrkandydatów. To z pewnością będzie twarda walka o najważniejszy urząd w Polsce.

Wybory prezydenckie w USA

Jeszcze ciekawiej zapowiada się walka o fotel prezydencki w Stanach Zjednoczonych. Donald Trump budzi skrajne emocje, jego wypowiedzi i decyzje wzbudzają kontrowersje, ale wciąż ma spore poparcie. W USA ciekawe będą wybory kontrkandydata dla obecnie urzędującego prezydenta. Jeszcze nie wiadomo, kto stanie z nim w szranki. Wybory w USA z pewnością będą miały wpływ na światową politykę w tych niespokojnych czasach.

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS (Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx