Jak znaleźć pracę zdalną?

Ostatnie wydarzenia spopularyzowały zagadnienie pracy zdalnej. Choć spora część pracowników ma możliwość pracy w trybie home office, rzecz jasna nie każdy pracodawca stwarza taką możliwość. Zastanawiasz się, gdzie znaleźć taką pracę i w jakiej branży jest najwięcej zdalnych ofert? Czytaj dalej!

Świat wokół nas ulega dynamicznym zmianom. Wydarzenia takie jak pandemia zmuszają gigantyczną ilość pracowników do pracy z domu. Dziś przetrwanie wielu firm zależy od możliwości, jakie daje rozwój technologiczny. Ale w niektórych branżach home office to żadna nowość. Od lat popularność takich modeli jak body leasing IT czy outsourcing IT  pozwala współpracować ze zleceniodawcami z całego świata. Liczne projekty IT są realizowane właśnie w ten sposób. Rekrutacja specjalistów IT również może odbywać się całkowicie zdalnie.

Jeżeli Twój pracodawca nie stwarza Ci możliwości pracy z domu, sprawdź, gdzie poszukać pracy zdalnej.

Platformy dla freelancerów

W Internecie funkcjonuje wiele platform dla freelancerów i ich zleceniodawców. Niezależnie od tego, czy piszesz teksty, zajmujesz się social mediami, grafiką czy programowaniem, możesz się zarejestrować i poszukać projektu. Znajomość języka angielskiego pozwoli poszerzyć pole poszukiwań o zleceniodawców międzynarodowych.

Kluczem do znalezienia zleceń jest stworzenie portfolia. Poza wysiłkiem, jakie musisz w nie włożyć, nie musisz ponosić żadnych początkowych kosztów. Zdecydowana większość platform nie wymaga opłaty z tytułu rejestracji. Ich model biznesowy opiera się na pobieraniu prowizji od Twojego wynagrodzenia. Prowizje maleją proporcjonalnie ze wzrostem wartości twoich obrotów.

Jak zapewne się domyślasz, najwięcej ofert jest w branży IT, ale nie zabraknie ich też dla osób, które zajmują się pisaniem tekstów, obróbką audio i video, tłumaczeniami, sprzedażą czy marketingiem.

Jeżeli jesteś specjalistą w IT, możesz podjąć współpracę z wyspecjalizowaną agencją consultingową, która pomoże ci zdobyć zlecenia i rozwinąć skrzydła na B2B.

Social media

Social media stają się coraz popularniejszym narzędziem head hunterów. Oznacza to, że dużo łatwiej znaleźć pracę korzystając z platform typu LinkedIn czy Facebook. Z pomocą przychodzą coraz popularniejsze grupy i ogłoszenia na Facebooku. Dołączenie do grupy w social mediach – rzecz jasna powiązanej z branżą, w której pracujesz czy chcesz pracować – może cię zaskoczyć ilością ofert.

Zarabiaj 15000 tygodniowo bez wychodzenia z domu!

Szukając pracy, na pewno natkniesz się na ogłoszenia typu „zarób 15 000 tygodniowo bez wychodzenia z domu”. Najczęściej są to oferty sprzedaży bezpośredniej, a podane zarobki są niemożliwe do osiągnięcia – zwłaszcza na starcie. Choć na Zachodzie są zupełnie normalnym sposobem zarabiania, warto wiedzieć, na co się piszesz przystępując do sieci MLM.

Zmiana trybu?

Pracę zdalną możesz znaleźć nie tylko na specjalnych platformach, lecz również na portalach z ofertami pracy. Jeżeli interesuje cię rola oznaczona jako stacjonarna, której zakres obowiązków pozwala na tryb zdalny, możesz zaproponować to rozwiązanie potencjalnemu pracodawcy. Są szanse, że po pewnym czasie spędzonym w biurze, będziesz mógł pracować całkowicie zdalnie.

Home office możesz też zaproponować pracodawcy, dla którego pracujesz w tym momencie. O ile Twoje dotychczasowe obowiązki na to pozwalają, możesz przedstawić wartościowe argumenty i przekonać pracodawcę na zmianę trybu. Pamiętaj, by mówić językiem korzyści pracodawcy – może się udać!

Jaką pracę wykonasz z domu?

W trybie home office możesz wykonywać prawie wszystkie zawody powiązane z branżą IT. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę tester praca, by przekonać się, jak dużo ofert dotyczy pracy zdalnej. Poza tym, lista wydaje się nie mieć końca: możesz wyszukiwać dane, obsługiwać profile w social mediach, zajmować się sprzedażą, marketingiem, prowadzić e-commerce lub blog. Jeżeli posiadasz odpowiednie umiejętności, możesz zajmować się też tłumaczeniami, korektą lub tworzeniem tekstów, obróbką grafiki czy projektowaniem. Popularnymi zawodami, które można uprawiać zdalnie, jest też obsługa podatkowa i księgowa, PR, rekrutacja pracowników, doradztwo prawne, coaching, doradztwo i consulting. 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
szarańcza
4 lat temu

Możecie polecić jakieś fajne programy partnerskie, na których można coś sensownego zarobić?

2
0
Dodaj komentarzx