Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

30 maja 2024

Jaki odkurzacz dla studenta? Praktyczne wskazówki i polecane modele

Jaki odkurzacz dla studenta

Wrzesień to miesiąc, w którym większość miast na nowo zaczyna zapełniać się studentami, powoli przygotowującymi się do rozpoczęcia roku akademickiego. Dla wielu z nich to pierwszy poważny test samodzielności – nic dziwnego, że jako rodzice często chcemy im pomóc pewnie postawić krok w dorosłość, wspierając ich na przykład w wyposażaniu nowego mieszkania. Jednym ze sprzętów gospodarstwa domowego, bez których nie może obyć się żaden student, jest odkurzacz. Jaki odkurzacz kupić, aby służył żakowi przez wiele najbliższych lat? Sprawdź już teraz.

Odkurzacz dla studenta – 3 rzeczy, na jakie warto zwrócić uwagę

Niewielki rozmiar

Tym, czym powinien odznaczać się dobry odkurzacz dla studenta, są przede wszystkim jego lekkość i poręczność. Bardzo prawdopodobne, że podczas najbliższych lat młody człowiek będzie bowiem zmieniać mieszkanie nawet kilka razy – AGD powinno zajmować więc maksymalnie mało miejsca. Dobrze, jeśli waga takiego odkurzacza nie przekroczy 4 kilogramów – cięższy może okazać się bowiem niewygodny w transporcie i użytkowaniu.

Przykładem takiego modelu jest bezprzewodowy odkurzacz marki Gorenje, SVC144FBK, o wadze 2,5 kilograma i dochodzącym do 40 minut czasie pracy działania baterii. Wynosząca 40 watów moc pracy zapewnia wysoką skuteczność w usuwaniu nawet trudno dostępnych zanieczyszczeń. Jego cena regularna wynosi w tym momencie 349 zł. Zajrzyj na: https://www.neonet.pl/do-domu/odkurzacze.html i dowiedz się o nim więcej.

Odpowiednie parametry

Niemniej istotną rzeczą, na jakąś musimy zwrócić uwagę, zastanawiając się, jaki odkurzacz wybrać, są jego parametry. Pierwszym z takich kryteriów jest moc. Standardowe odkurzacze przewodowe dysponują mocą w graniach 500 do 800 watów i większości przypadków będzie ona wystarczająca. Inaczej wygląda rzecz w przypadku modeli bezprzewodowych. Ich moc nie przekracza często nawet 300 watów – rekompensują to jednak znacznie większą niż zazwyczaj wygodą użytkowania.

Kolejnym parametrem jest poziom generowanego hałasu. Najlepiej, aby nie przekraczał on 70 decybeli – korzystanie z tego rodzaju odkurzacza nie będzie zakłócać bowiem spokoju reszty współlokatorów. Takim poziomem hałasu pochwalić może się między innymi model Electrolux Fama EUS8ANIMAL, wyposażony w worek o pojemności 3,5 litra, czy odkurzacz Ariete 2752/1 Red Silent, o mocy 700 W i średnim rocznym zużyciu energii na poziomie 25 kWh.

Cena

Ostatnią ważną kwestią przy wyborze odkurzacza dla studenta jest oczywiście jego cena. W przypadku osoby dopiero wchodzącej w dorosłe życie kupowanie drogiego modelu mija się z celem – Twoja pociecha i tak najprawdopodobniej nie będzie w stanie wykorzystać wszystkich jego możliwości. Poszukując odkurzacza do studenckiego mieszkania, nie decyduj się więc się na model, którego cena będzie przekraczać kilkaset złotych. Warto pamiętać, że wiele sklepów internetowych (takich jak wspomniany już Neonet) raz na jakiś czas przygotowuje dla swoich klientów specjalne promocje, pozwalające zaoszczędzić nawet 50% od początkowej kwoty zakupu.

5 1 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx