Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

12 kwietnia 2024

Poznaj Program Polska Bezgotówkowa – darmowe terminale płatnicze dla przedsiębiorców. Jak to działa?

Część mniejszych przedsiębiorców chciałaby udostępnić rozwiązania bezgotówkowe swoim klientom, lecz ma wątpliwości związane z kosztami nabycia terminali płatniczych.

Niepewność opłacalności w inwestowanie w terminale płatnicze wzmacniają też opłaty związane z ich późniejszą obsługą. Takie firmy mogą jednak skorzystać z programu Polska Bezgotówkowa, będącego wsparciem dla tego sektora przedsiębiorców. Jak on działa? 

Kto może skorzystać z programu Polska Bezgotówkowa? 

Program Polska Bezgotówkowa jest ukierunkowany na sektor małych oraz średnich przedsiębiorstw, które z uwagi na potencjalne koszty, często wzbraniają się przed umożliwieniem płatności bezgotówkowych. Dotyczy to także przedsiębiorców, którzy dopiero rozwijają swój biznes.  Z programu, który zapewnia darmowe terminale płatnicze, nie mogą zatem skorzystać firmy, które w ciągu ostatnich 12 miesięcy posiadały już terminale w swoich placówkach oraz takie, które mają więcej niż pięć oddziałów.

Warto też wiedzieć, że z programu wyłączone są jednostki administracji publicznej, szczebla rządowego czy samorządowego, które uczestniczą w programie rozpowszechniania rozwiązań bezgotówkowych.

Możliwość skorzystania z darmowego terminala płatniczego nie dotyczy także operatorów automatów vendingowych oraz innego rodzaju urządzeń samoobsługowych. Dodatkowo uczestnictwo w programie ma charakter jednorazowy, więc nie można do niego przystąpić kilka razy.

Jak przystąpić do programu? 

W praktyce udział w programie Polska Bezgotówkowa umożliwia otrzymanie aż trzech darmowych terminali płatniczych. Przedsiębiorca nie jest obarczony kosztami samych urządzeń, a także abonamentu oraz opłat związanych z transakcjami, które będą dokonywane poprzez darmowy terminal płatniczy.

Udział nie wiąże się zatem z żadnym ryzykiem, a do programu można przystąpić na stronie https://bezgotowki.pl/o-programie/. Aby odebrać darmowe terminale płatnicze wystarczy przejść prostą procedurę. Najpierw należy wybrać darmowy terminal płatniczy, który będzie odpowiedni dla danego biznesu. Dostępne są zarówno wersje stacjonarne, jak i przenośne.

Następnym krokiem będzie wypełnienie formularza z danymi dotyczącymi prowadzonej działalności. Wnioski zostaną zweryfikowane pod kątem spełnienia warunków zakwalifikowania do programu Polska Bezgotówkowa, a jeżeli zostaną zaakceptowane, to darmowe terminale płatnicze kurier dostarczy pod wskazany wcześniej adres. 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx