Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

24 maja 2024

Czy w dzisiejszych czasach warto korzystać z usług pośrednika kredytowego?

Planujesz zakup domu? A może marzy Ci się nowy samochód? Jeżeli stan Twoich oszczędności nie pozwala Ci na realizację tych marzeń, to warto skorzystać z kredytu hipotecznego lub pożyczki gotówkowej. W jaki sposób wybrać jednak najlepszą ofertę na rynku? Możesz to zrobić na własną rękę lub skorzystać z usług pośrednika kredytowego.

Pośrednik kredytowy – kto to jest?

W największym uproszczeniu jest to łącznik między klientem a bankiem. Korzystając z usług takiego doradcy nie musisz chodzić od banku do banku i porównywać każdej oferty z osobna. On zrobi to za Ciebie w jednym miejscu, a dodatkowo pomoże Ci przebrnąć przez cały proces ubiegania się o kredyt.

Doradca finansowy – zalety

Rynek finansowy w Trójmieście jest pełen instytucji finansowych. Wszechobecne reklamy banków kuszą niskim oprocentowaniem i zachęcają do wzięcia kredytu. Co więcej każdy bank twierdzi, że to jego oferta jest najtańsza, a formalności jest dużo mniej niż u konkurencji za rogiem. Jako pośrednik kredytowy Gdańsk działamy na rynku już ponad 10 lat. Dzięki temu masz pewność, że trafiasz do firmy z odpowiednim doświadczeniem, co ma ogromne znaczenie przy tak ważnym wyborze jest np. kredyt hipoteczny. Korzystając z usług pośrednika zyskujesz przede wszystkim:

  • bezpłatną pomoc – za usługi nie są pobierane żadne dodatkowe opłaty
  • niezależność – nikt Ci nie narzuca oferty jednego, konkretnego banku
  • fachowość – cały proces kredytowy zostanie Ci przedstawiony w jasny i czytelny sposób
  • kompleksowość – nie musisz się martwić o formalności, doradca załatwi wszystko za Ciebie od A do Z
  • dobre warunki kredytowe – pośrednik często może wynegocjować dla Ciebie korzystniejszą ofertę

Najważniejszą z zalet korzystania z usług pośrednika kredytowego jest to, że nie płacisz za taką usługę. Doradca wynagradzany jest za swoją skuteczność (w tym wypadku załatwienie kredytu), dlatego masz pewność, że dołoży wszelkich starań abyś otrzymał jak najlepsze warunki kredytowe i skorzystał z jego oferty.

Pośrednik finansowy – jak to wszystko działa?

Proces ubiegania się o kredyt może na samym początku wydawać się dość skomplikowany. Dlatego bardzo ważne jest, żeby już na samym początku zostało wszystko omówione krok po kroku. Korzystając z usług banku klienci często otrzymują niepełną informację, co może być przyczyną niemiłych niespodzianek w dalszym etapie ubiegania się o kredyt. Pośrednik finansowy Gdańsk cechuje się przede wszystkim profesjonalizmem, dlatego każdy klient na pierwszym spotkaniu dowie się:

  • z czego składa się kredyt hipoteczny lub pożyczka gotówkowa
  • co wpływa na wysokość raty i kiedy może się ona zmienić
  • jakie są wszystkie koszty związane z ubieganiem się o kredyt (m.in. prowizje, ubezpieczenia, wymagany wkład własny, podatek od czynności cywilno-prawnych, taksa notarialna, koszty ustanowienia hipoteki, prowizja agencji nieruchomości)
  • jakie dokumenty będą niezbędne

Profesjonalny doradca finansowy przeprowadzi z Tobą wywiad (podobnie jak u lekarza). Zada Ci mnóstwo pytań i będzie notował odpowiedzi. Po co to wszystko? Żeby wybrać dla Ciebie najlepszą ofertę z dostępnych na rynku. Pomoże wyeliminować te banki, w których uzyskanie kredytu w chwili obecnej nie będzie przez Ciebie możliwe (np. ze względu na to, że masz umowę na czas określony). Dlatego ważnym jest, żeby podczas takiego spotkania udzielać prawdziwych i konkretnych odpowiedzi, bo wtedy będziesz miał pewność, że wnioski kredytowe trafią rzeczywiście do najlepszych i najtańszych banków. Po zebraniu niezbędnych informacji doradca wyszuka 2-3 najlepszych ofert i do tych banków zostaną złożone wnioski. Następnie doradca nadzoruje cały proces, kontaktuje się z bankiem, informuję Cię o ewentualnych brakach w dokumentach. Na sam koniec omawia z Tobą decyzję kredytową, przegląda projekt umowy kredytowej i zwraca uwagę na najważniejsze punkty. Potem pozostaje Ci już tylko podpisanie umowy i tym samym możesz wydawać pieniądze.

Mapa:

FB: https://www.facebook.com/DoradcaFinansowyTrojmiasto/

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx