Ranking parabanków – sprawdź, jak wybrać wiarygodną firmę pożyczkową

Wiarygodność to jedna z najważniejszych cech firmy pożyczkowej. Pożyczając pieniądze, klient musi mieć pewność, że może zaufać parabankowi. Na wiarygodność firmy pożyczkowej wpływa wiele elementów. Jakich? Czym warto się kierować, wybierając firmę pożyczkową?

Gdzie sprawdzić dane firmy pożyczkowej?

Pierwszym krokiem sprawdzania wiarygodności firmy pożyczkowej powinno być odszukanie jej w rejestrach przedsiębiorców. Na początek warto dowiedzieć się, czy firma posiada KRS, co jest równoznaczne ze wpisem do Krajowego Rejestru Sądowego. Obowiązek rejestracji w KRS nakłada na parabanki prawo – dokładnie ustawa z dn. 10.08.1997 roku. Dane w KRS są jasne i sprawdzić może je każdy online. Wyszukiwarka pozwala szybko znaleźć i zweryfikować parabank. Aby wyszukać instytucję pozabankową w elektronicznej bazie Krajowego Rejestru Sądowego, należy dysponować numerem NIP lub REGON, KRS, nazwą podmiotu. Na podstawie otrzymanych informacji można uzyskać dokładne informacje o parabanku, a także ewentualne dane wykreślenia, zawieszenia czy wznowienia przez niego działalności.

Jak sprawdzić, czy firma pożyczkowa działa uczciwie?

O tym, czy firma pożyczkowa działa legalnie, można się również przekonać, zwracając się do KNF, czyli Komisji Nadzoru Finansowego. Udziela ona informacji, czy pożyczkodawca ma odpowiednie zezwolenia. Ponadto publikuje tzw. listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego. Podmioty, które się na niej znajdują, są podejrzane o popełnienie przestępstwa z art. 171 ust. 1-3 ustawy Prawo bankowe. Przestępstwa te mogą dotyczyć m.in. przyjmowania wkładów pieniężnych w celu obciążenia ich ryzykiem.

Komisja Nadzoru Finansowego na mocy nowych przepisów ustawy antylichwiarskiej jest również zobowiązana do prowadzenia Rejestru Firm Pożyczkowych. Jest to baza firm udzielających pożyczek i kredytów konsumenckich, w tym tzw. chwilówek. KNF prowadzi spis pożyczkodawców, który jest obowiązkowy. To znaczy, że musi się do niego wpisać każda firma prowadząca działalność pożyczkową na terenie Polski. Lista jest na bieżąco aktualizowana i dostępna dla wszystkich poprzez oficjalną stronę KNF. Firmy pożyczkowe znajdujące się na liście spełniają formalne warunki prowadzenia działalności, więc działają legalnie. Należy jednak pamiętać, że podmioty znajdujące się na liście nie podlegają nadzorowi KNF, oznacza to brak uprawnień KNF do żądania od parabanków informacji i wyjaśnień oraz kontrolowania ich działalności w zakresie zgodności z prawem.

Ranking parabanków – źródło wiedzy o firmach pożyczkowych

Cennym źródłem wiedzy o wiarygodności firm pożyczkowych jest ranking parabanków. To w nim można spotkać się z opiniami rzeczywistych klientów podmiotu. Byli i obecni klienci, dzieląc się swoimi doświadczeniami, podpowiadają, jak wygląda obsługa klienta, jak szybko wypłacane są środki, ile trzeba czekać na weryfikację wniosku. Ranking parabanków to także narzędzie, które pomoże porównać ze sobą poszczególne oferty szybkich pożyczek. Dzięki niemu będzie można się przekonać m.in. jakie będą koszty chwilówki, a także warunki jej otrzymania.

Z rankingu parabanków, tak jak i z elektronicznych rejestrów KRS czy KNF może skorzystać każdy bezpłatnie. Ranking parabanków dostępny jest online. Jest on aktualizowany na bieżąco, dzięki czemu zawsze dostarcza aktualnych i cennych dla przyszłego pożyczkobiorcy informacji.  

Jak wybrać korzystną ofertę z parabanku? Na jakie parametry zwrócić uwagę i jakich narzędzi finansowych użyć? Wszystkie odpowiedzi znajdują się na naszej stronie http://wiedzaochwilowkach.pl/ .

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx