Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

23 maja 2024

Unia Polskich Przedsiębiorców wypowiada wojnę niekorzystnym interpretacją urzędów!

Mali i średni przedsiębiorcy są siłą napędową gospodarki każdego kraju. To właśnie od nich zależy rozwój Polski. Są odpowiedzialni za zwiększanie krajowego PKB, zapewniają miejsca pracy, płacą podatki w Polsce. Powinni więc być otoczeni szczególnym wsparciem Państwa. Niestety, tak się nie dzieje. Wprost przeciwnie. Mali i średni przedsiębiorcy zmagają się z coraz większą biurokracją, która nakłada na nich nowe obowiązki. Przepisy ciągle się zmieniają a instytucje państwowe często interpretują je na niekorzyść przedsiębiorcy. Sprawia to, że zamiast zająć się własnym rozwojem (a więc jednocześnie poprawą sytuacji gospodarczej w kraju) właściciele firm skupiają się na prowadzeniu szczegółowej dokumentacji, potyczkach z ZUSem i Urzędem Skarbowym oraz działają w ciągłej obawie, że wystarczy jeden mały błąd, by stracić wszystko. Tak nie powinno być! Dlatego chcemy robić wszystko, by to zmienić.

Kim jesteśmy?

Unia Polskich Przedsiębiorców to społeczna organizacja, której misją jest wspieranie małych i średnich przedsiębiorców. Zależy nam na tym, by ich głos stał się wyraźnie słyszalny w debacie publicznej a ich potrzeby respektowane przez polskich ustawodawców. Zrzeszamy nie tylko mikro, małe i średnie firmy, ale również rolników i konsumentów. Wierzymy, że zorganizowane działania, które podejmujemy sprawią, że polscy przedsiębiorcy będą mogli nareszcie zająć się rozwojem swoich biznesów. Wierzymy, że uda się nam wpłynąć także na to, jak postrzegani są przedsiębiorcy przez społeczeństwo. Chcemy by przestano traktować nas jak oszustów czy wyzyskiwaczy. Walczymy o poprawę naszej rzeczywistości – respektowanie praw kobiet prowadzących firmy do płatnych urlopów macierzyńskich i zwolnień lekarskich, zmniejszenie biurokracji, lepszy kontakt organów państwa z przedsiębiorcami.

Co robimy?

Jako Unia Polskich Przedsiębiorców podejmujemy szereg działań, które mają na celu poprawę stanu polskich firm. Prowadzimy liczne działania edukacyjne organizując spotkania i szkolenia na terenie całego kraju. Pomagamy przedsiębiorcom, którzy mają problemy natury prawnej. Doskonale zdajemy sobie bowiem sprawę z tego, jak wielu przedsiębiorców padło ofiarami nieuczciwej lub nieprawidłowej interpretacji przepisów prawa przez urzędy lub organy rządzące. Wiemy, że w takiej sytuacji przedsiębiorca, który nie ma środków na specjalistyczną pomoc prawną jest praktycznie bezradny i może stracić wszystko. Staramy się w każdym przypadku do tego nie dopuścić. Pomagamy nie tylko już istniejącym firmom, ale również wszystkim, którzy dopiero rozpoczynają swoją drogę przedsiębiorcy zapewniając wsparcie w rozwoju biznesu.

Zajmujemy się również lobbingiem na rzecz sektora Małych i Średnich Przedsiębiorstw. To jednak nie wszystko. Działamy również w terenie aktywnie popierając i uczestnicząc w organizowanych protestach. Spotkania w całej Polsce upewniły nas, że taka inicjatywa jest bardzo potrzebna. Odwiedziśmy już Kraków, Wrocław,Płock, Katowice itd.

Mówi nam wiceprezes Upp Tomasz Mazan i zaprasza do kontaktu poszkodowanych przedsiębiorców z całej Polski i rejestracji przez formularz na stronie www.uniapolskichprzedsiebiorcow.pl

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx