Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

5 grudnia 2022

Dlaczego warto czytać czasopismo Matematyka?

Niezwykle ważna dziedzina wiedzy Jak każdy z nas wie, matematyka jest królową nauk. Jest to bardzo rozległa i dość niejednorodna dziedzina wiedzy, która obejmuje wiele węższych dyscyplin naukowych. Możemy powiedzieć, że jest dziedziną wiedzy zajmującą się badaniem pojęcia liczby, przestrzeni i zbieżności oraz pojęć pomocniczych i pokrewnych. Twierdzenia w matematyce są formułowane precyzyjnie i logicznie da się je udowodnić.

Matematyka w naszym życiu jest wykorzystywana w wielu aspektach. Nielubiany przedmiot szkolny wielu z nas, przydaje się np. przy prowadzeniu domowego budżetu. Trudno sobie wyobrazić planowanie wydatków, dokonywanie operacji finansowych, robienie przelewów czy korzystanie kredytów bankowych bez znajomości podstaw matematyki. Remont w domu? Drobna naprawa? Często musisz coś wymierzyć i obliczyć. 

Dzięki matematyce, możemy obliczyć odległości między miastami. Wiele urządzeń elektronicznych działa dzięki połączeniu matematyki z innymi naukami, np. komórki, komputery czy kalkulatory. Gry tworzone są przez kombinacje komend i cyfr, a wiele języków programowania powstało właśnie dzięki tej dziedzinie.

Matematyka w nauczaniu

O wartości matematyki wiedzą doskonale nauczyciele, których zadaniem jest przekazywanie wiedzy uczniom. W tym zawodzie niezwykle ważne jest ciągłe poszerzanie swojej wiedzy i bycie na bieżąco. Metodyki nauczania wciąż się zmieniają i są dopasowywane do możliwości uczniów. Warto znać aktualności i testować nowe ćwiczenia z podopiecznymi.

Czy warto czytać czasopisma naukowe? Z pewnością! Jeśli pracujesz jako matematyk, czasopismo “Matematyka” będzie najlepszym wyborem, gdy chcesz się ciągle rozwijać w swojej dziedzinie. 

Czasopismo “Matematyka” skierowane jest do nauczycieli matematyki na wszystkich poziomach nauczania, w różnych typach szkół. Zamieszcza artykuły z różnych dziedzin matematyki, które pozwalają na podnoszenie umiejętności zawodowych nauczycieli oraz pomoc w bieżącej pracy z uczniami. 

Prenumerata czasopisma “Matematyka” to same zalety – pewność otrzymania wszystkich wydań zamówionego tytułu, możliwość odbioru pisma o dogodnej porze dnia, gwarancja niezmienności ceny w czasie trwania okresu prenumeraty oraz atrakcyjne bonusy specjalnie dla prenumeratorów.

Miesięcznik publikuje artykuły o matematyce oraz informatyce i ich historii. Z czasopisma dowiesz się o zmianach w nauczaniu matematyki wywołanych reformami. Doświadczeni nauczyciele matematyki dadzą Ci pomysły na wprowadzanie trudnych zagadnień, konspekty czy testy. Znajdziesz również pomysły na wszelkiego rodzaju sprawdziany, konkursy i gry matematyczne. Czasopismo zamieszcza artykuły metodyczne i opracowuje nowe koncepcje dydaktyczne nauczania oraz oceniania uczniów. W każdym numerze znajdziesz materiały, które możesz skserować na lekcje matematyki.

Magazyn przekazuje informacje o konferencjach naukowych, olimpiadach i innych związanych z matematyką ważnych wydarzeniach, poleca także nowości wydawnicze, książki popularno-naukowe i podręczniki.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx