Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

20 kwietnia 2024

Rynek nieruchomości w Bułgarii – czy warto się na niego zdecydować?

Poszukując możliwości inwestycyjnych, warto sprawdzić rynek nieruchomości w Bułgarii. Kierunek ten jest w ostatnich latach popularny wśród inwestorów z Polki, a zainteresowanie nim wzrosło w obliczu wzrastającej inflacji. Oczywiście zabezpieczenie kapitału to nie jedyny powód, dla którego warto inwestować w domy i apartamenty w Bułgarii. Sprawdź, dlaczego jeszcze warto zdecydować się na ten rynek.

Bułgaria to atrakcyjny rynek pod inwestycje 

Bułgaria to atrakcyjny kierunek inwestycji w nieruchomości. Już teraz daje satysfakcjonujący poziom zwrotu, a potencjał tego kraju jeszcze nie został w pełni wydobyty. Prognozy wskazują na to, że w najbliższych latach rynek nieruchomości w Bułgarii będzie wzrastał, co przełoży się również na wzrost wartości poczynionych inwestycji i wyższą stopę zwrotu. Nie bez znaczenia jest fakt, że domy i mieszkania w Bułgarii doskonale sprawdzają się zarówno na własny użytek, jak i pod kątem wynajmu turystycznego. Dzięki temu odpowiednie nieruchomości znajdą tam dla Ciebie inwestorzy różnego typu. Poniżej przedstawiono kilka argumentów, które przemawiają za zdecydowaniem się na zakup nieruchomości w Bułgarii. 

Niskie ceny zakupu i utrzymania nieruchomości 

Oczywiście w obszarze inwestycji liczą się przede wszystkim pieniądze. W zakresie nieruchomości, Bułgaria wciąż oferuje stosunkowo niskie ceny zakupu i utrzymania apartamentów i domów. Należą one do najniższych w całej Europie. Atrakcyjne apartamenty w prestiżowych i dobrze prosperujących kurortach nad Morzem Czarnym można znaleźć już od 30-40 tysięcy euro. Do tego dochodzą niskie koszty utrzymania nieruchomości, które są wyraźnie mniejsze od porównywalnych obiektów w Polsce. W zakresie podatków, opłat za media, czy też wywóz śmieci, Bułgaria jest nawet kilkukrotnie tańsza niż inne popularne ciepłe kraje w Europie. Usługi dodatkowe, w tym m.in. monitoring i telewizja to koszt porównywalny do tego, ile płaci się obecnie w Polsce. 

Wysoka stopa zwrotu 

Niskie koszty zakupu i utrzymania nieruchomości idą w parze z wysoką stopą zwrotu z inwestycji. Sezon turystyczny w Bułgarii trwa dłużej niż w Polsce, a goście otrzymują większą gwarancję świetnej pogody. To sprawia, że co roku kraj ten odwiedzają miliony turystów z całego świata, w tym również liczne grono Polaków. Duże zainteresowanie apartamentami przekłada się na ich duże obłożenie. Dzięki temu można osiągnąć stopę zwrotu inwestycji na poziomie nawet przekraczającym 10% w skali roku. Do tego dochodzi wzrost wartości samej nieruchomości w czasie, co dodatkowo przemawia za lokowaniem środków na bułgarskim rynku nieruchomości. 

Piękne piaszczyste plaże i słońce

Bułgaria przyciąga jak magnes osoby, które poszukują pięknych piaszczystych plaż i słonecznej pogody. Lokalne plaże spełniają najwyższe standardy i zapewniają niezbędne udogodnienia. Dobrze odnajdą się tu zarówno fani kąpieli słonecznych, kąpieli morskich, jak i uprawiania sportów wodnych. W miasteczkach przycupnęły mariny, gdzie można wynająć jacht i inny sprzęt. Osoby poszukujące wytchnienia od słońca, mogą postawić na eksplorację okolicznych lasów i poznawanie pięknej przyrody Bułgarii. 

Infrastruktura na europejskim standardzie

W obszarze infrastruktury turystycznej i usługowej w ostatnich latach w Bułgarii obserwuje się dynamiczny wzrost. Już teraz spełnia ona wysokie europejskie standardy i zaspokoi potrzeby wymagających inwestorów oraz turystów. To nie tylko dobrze zaopatrzone sklepy, ale również: centra rozrywki, oferta kulturalna, służba zdrowia, restauracje i wiele więcej. Atutem Bułgarii jest to, że kraj ten posiada ofertę skierowaną do szerokiego grona odbiorców. Doskonale czują się w nim zarówno rodziny z dziećmi, osoby starsze, jak i młode osoby podróżujące w pojedynkę lub z paczką znajomych. Szeroki wybór atrakcji i możliwości spędzania czasu sprawia, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Dotyczy to zarówno kilkudniowego urlopu, jak i dłuższego pobytu w Bułgarii na wiele miesięcy. 

Zakup nieruchomości z agencją Bułgaria Okiem Tubylca

Jeżeli interesują Cię apartamenty i domy w Bułgarii, to warto skorzystać ze wsparcia profesjonalnej agencji. Od lat zaufanym partnerem na rynku polskim jest agencja Bułgaria Okiem Tubylca. To zespół ekspertów, którzy doskonale znają rynek nieruchomości w Bułgarii. Zapoznają się z potrzebami klienta, a także przygotują dla niego ofertę szytą na miarę. Pomogą także w przeprocesowaniu transakcji. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą przygotowaną przez agencję Bułgaria Okiem Tubylca oraz do bezpośredniego kontaktu z jej przedstawicielem. 

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx