Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

31 maja 2024

SPA dla jeźdźca i dla…konia

Na stałe wpisały się w polską kulturę. Malowali je najwybitniejsi artyści, pisali o nich poeci i prozaicy. Mowa oczywiście o koniach, które i dziś maja swoich zagorzałych wielbicieli. W województwie mazowieckiem jest takie miejsce, gdzie nie tylko nauczysz się jazdy konnej, zorganizujesz event połączony z przejażdżkami na grzbietach tych szlachetnych zwierząt, ale także zafundujesz czworonożnemu przyjacielowi prawdziwy relaks w SPA. Dla jeźdźców, atrakcyjne zabiegi odnowy biologicznej, smaczną kuchnię i stylowo umeblowane pokoje proponuje hotel Manor House, w Chlewiskach nieopodal Szydłowca.

1. Luksusowy hotel i stadnina koni

2. Nauka jazdy konnej 

3. Odpoczynek w SPA dla jeźdźca i wierzchowca

Luksusowy hotel i stadnina koni

Pałac Odrowążów w Chlewiskach, w którym dziś znajduje się luksusowy hotel ze strefą odnowy biologicznej, liczy ok. 800 lat. To jeden z najstarszych zabytków na Mazowszu. Hotel SPA Mazowieckie oferuje komfortowo urządzone pokoje, w których znajdziesz wytchnienie po ciężkiej i stresującej pracy. Wokół pałacu znajduje się piękny park krajobrazowy, w którym można podziwiać zabytki, pozostałe z dawnych czasów. Na miłośników mocnych wrażeń, czeka zwiedzanie tajemniczego lochu, w którym pojawia się duch Kostka Chlewińskiego – jednego z dawnych mieszkańców pałacu. Kostek jest psotnikiem. Niespodziewanie gasi światło, przesuwa różne przedmioty i głośno kroczy po lochu. Jego historię upamiętnia słuchowisko, emitowane w lochu. Osoby, które pragną relaksu, bardziej niż spotkania z duchem, czekają nocne koncerty na misach tybetańskich i kamertonach w niechlorowanym basenie. Wibracje wydawane przez misy i kamertony, mają ponoć uzdrawiającą moc. Dużą popularnością cieszą się także nocne seanse w rzymskiej łaźni. Wszystko to zapewnia zdrowy sen i efektywny wypoczynek. Ale najciekawszym obiektem znajdującym się na terenie posiadłości jest stajnia koni. To prawdziwa gratka dla miłośników jazdy konnej. Na weekendową czy dłuższą wycieczkę możesz zabrać swojego ulubionego wierzchowca. Hotel to także dobre miejsce dla osób dorosłych, które chcą odpocząć od zgiełku, czynionego przez małe dzieci. Dlatego hotelowymi gośćmi, mogą zostać młode osoby od 12. roku życia, które wiedzą już, jak zachowywać się, aby nikomu nie przeszkadzać. Jednak obiekt nie jest nieprzyjazny najmłodszym. Do ich dyspozycji jest stajnia, spotkania z końmi i przejażdżki.

Nauka jazdy konnej

Przy hotelu znajdują się nowoczesne i dobrze wyposażone stajnie. Wszystkie boksy są przestronne i wygodne dla ich czworonożnych mieszkańców. Hodowla koni składa się zarówno ze zwierząt należących do hotelu, jak i wierzchowców znajdujących się w rękach prywatnych. Jest to więc gratka dla miłośników jazdy konnej, którzy chcieliby poprawić swój warsztat jeździecki i popracować nad ułożeniem koni. Hotel organizuje także eventy hippiczne, na których można spróbować swoich sił w siodle. Jeździectwo nie jest łatwą dyscypliną sportu i wymaga sporej odwagi. Nauka jazdy konnej odbywa się podczas specjalnych warsztatów. Konie, także mają swoją wykwalifikowaną  trenerkę z innowacyjnym podejściem do każdego wierzchowca. Szkoli ona młode konie, które jeszcze nigdy nie miały jeźdźca na swoim grzbiecie. Jazda konna wymaga bowiem doskonałego zgrania konia i osoby, która na nim siedzi. Pod okiem trenerki można pozostawić konia na kilka dni, w czasie których rumak odbędzie trening, zwiększający jego umiejętności, Do dyspozycji jest padok, kryty lonżownik, a także leśne ścieżki wokół hotelu. Co ciekawe, stajnia oferuje również pensjonat dla koni. Mają one do dyspozycji luksusowe boksy, które są codziennie czyszczone a ściółka zmieniana. W końskim menu znajduje się pasza treściwa i pasza objętościowa, a karmienie koni odbywa się kilka razy dziennie. Nad hodowlą koni i ich dobrym samopoczuciem, czuwają specjaliści zwani i masztalerzami. Na życzenie klienta, konie mogą być wyprowadzane na padok o każdej porze roku. W stajni znajdują się także specjalne boksy dla koni cierpiących na schorzenie COPD. Przy stajniach funkcjonuje również klub jeździecki Stowarzyszenia Manor House „Dziedzictwo”. Zrzesza on osoby, dla których jeździectwo jest życiową pasją. 

Odpoczynek w SPA dla jeźdźca i dla konia

Podczas gdy uczestnicy eventów w siodle lub goście indywidualni korzystają z luksusowych zabiegów SPA, konie także korzystają z zabiegów odnowy biologicznej. Każdy rozsądny właściciel rumaka wie, że dbałość i o jego wygląd i zdrowie, wpływa korzystnie na wyniki koni na zawodach i wystawach. Konie mogą korzystać ze specjalnego „solarium”. Jego zadanie jest jednak nieco inne niż zadanie solarium dla ludzi. Lampy, emitujące ciepło, rozgrzewają tkankę mięśniową konia, co sprawia, że pracuje ona lepiej. Wierzchowce korzystają także z różnego typu masaży, refleksologii pyska i nóg, których celem jest przywrócenie równowagi energetycznej i biologicznej całego organizmu. Stosuje się tu również nowatorskie zabiegi z pogranicza fizyki kwantowej oraz okłady z glinki zielonej i białej. O koński ogon zadba natomiast wykwalifikowany fryzjer, używając olejku kokosowego. 

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx