Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

24 kwietnia 2024

Schody drewniane dywanowe – elegancka bryła w twoim domu

Budując dom musimy zdecydować się na odpowiedni wybór schodów drewnianych. Na rynku istnieje wiele rozwiązań, które możemy zastosować w naszych domach lub mieszkaniach. Schody drewniane występują w wersji samonośnej lub na beton. Bardzo duża grupa budujących domy decyduje się na schody dywanowe na konstrukcji samonośnej ze względu na cenę oraz możliwość zagospodarowania przestrzeni pod owymi schodami. Schody dywanowe są idealnym rozwiązaniem dla inwestorów ceniących sobie minimalistyczny styl wykonania i prostotę w budowie. Oto kilka niezbędnych informacji dotyczących schodów drewnianych dywanowych:

Schody dywanowe – budowa i charakterystyka

Schody dywanowe swoją bryła sprawiają wrażenie rozłożonego dywanu, który spływa pomiędzy kondygnacjami. Schody dywanowe składają się ze stopni i podstopnic o jednakowej grubości – 80 – 120 mm. Każdy ze wspomnianych wcześniej elementów jest ze sobą skręcany i sklejany za pomocą specjalnych łączników. Aby schody dywanowe były odpowiednio stabilne i wytrzymałe na obciążenie powinny mieć wbudowaną konstrukcję stalową. Bardzo ważnym elementem schodów dywanowych jest balustrada, która oprócz funkcji zabezpieczającej ma za zadanie usztywniać schody. Schody dywanowe wykonywane są z różnych gatunków drewna zarówno pochodzenia polskiego jak i egzotycznego. Wybarwienie takich schodów można wykonać na dwa sposoby – powierzchnia lakierowana lub olejowana. Praktyczniejszym rozwiązaniem jednak będzie zastosowanie olejów naturalnych, które przede wszystkim są ekologiczne i łatwe w impregnacji lub odnowie po kilku latach użytkowania. 

Schody dywanowe na konstrukcji samonośnej i ich konfiguracja

Schody drewniane można konfigurować na wiele sposobów tak, aby spełniały wszystkie wymagania dotyczące funkcjonalności jak i wyglądu. W przypadku schodów drewnianych samonośnych mamy większe pole manewru – możemy decydować o ich kształcie. W domach nie mających zbyt dużo przestrzeni na schody drewniane możemy zastosować schody zabiegowe lub ze spocznikiem dzielącym dwa lub więcej biegów. Dzięki takiemu rozwiązaniu zaoszczędzimy niezbędną przestrzeń w domu. Schody drewniane zabiegowe będą wygodne i bezpieczne jeżeli wykona je fachowiec mający odpowiednią wiedzę, umiejętności oraz specjalistyczny sprzęt, który umożliwi prawidłowe wykonanie oraz montaż. Schody dywanowe na beton nie są tak efektywnym rozwiązaniem, ze względu na ograniczoną możliwość konfiguracji. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy SCHOD-BID.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx