Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

24 kwietnia 2024

Stała praca w delegacji – wady i zalety

Krótkie wyjazdy służbowe, takie jak kilkudniowe delegacje to świetna odskocznia od realiów pracy biurowej. Podczas tak krótkich delegacji czas pracownika zaplanowany jest tak, aby wieczorami można było wyjść na miasto w celach integracyjnych lub zwiedzić pobliskie atrakcje turystyczne. Nic więc dziwnego, że krótkie wyjazdy służbowe zwykle spotykają się z aprobatą pracowników. Jak jednak wygląda rzeczywistość w przypadku stałej pracy na kontrakcie w delegacji? Poznaj wszystkie wady i zalety.

Zalety pracy w delegacji

W przypadku kilkumiesięcznych kontraktów z dala od stałego miejsca zamieszkania, wśród pracowników pojawiają się wątpliwości, czy zostawić bliskich na tak długi okres. Tego typu kontrakty są więc szczególnie popularne wśród singli. Zmiana miejsca zamieszkania to ogromna szansa na poznanie nowych osób, zarówno przyjaciół, jak i drugiej połówki. Zgodnie z obowiązującym prawem pracodawca jest zobowiązany zapewnić pracownikom nocleg podczas delegacji. W przypadku tak długich wyjazdów optymalnym wyborem są hostele, które są w pełni przygotowane na wielomiesięczne pobyty swoich gości. Jednym z takich miejsc jest położony w centrum Łodzi Gacjusz (https://gacjusz.pl/kwatery-pracownicze-lodz/). Pełna infrastruktura socjalna sprawia, że wielu gości zaczyna się tu czuć jak w domu. Świetnie wyposażona kuchnia staje się miejscem wspólnych posiłków i integracji. Praca w delegacji to również nieoceniona szansa na to, by naprawdę poznać dane miasto. Żaden city break nie pozwoli Ci poczuć klimatu danego regionu tak, jak rzeczywisty, długi pobyt. Jeśli chcesz poszerzyć horyzonty, poznać nowych ludzi, ale i podreperować budżet, skorzystaj z szansy, jaką daje Ci pracodawca i spróbuj pracy w delegacji!

Wady pracy w delegacji

Wielomiesięczny pobyt w delegacji na drugim końcu kraju to wyzwanie dla osób, które są szczęśliwym związku lub posiadają dzieci. Rozłąka to główny powód, dla którego wielu pracowników odmawia pracy w delegacji. W przypadku osób, które cenią sobie spokój i swój ułożony rytm dnia, praca w delegacji wymaga sporych pokładów cierpliwości, ponieważ może się okazać, że koledzy z pracy w trakcie czasu wolnego nie są już tak życzliwi, a ich ciągłe towarzystwo działa drażniąco. Kluczowe jest również miasto, w którym ma odbyć się delegacja. Jeśli jest to np. Łódź, to na pewno nie czeka Cię nuda – miasto słynie z atrakcji turystycznych, teatrów, kin, galerii, a stali mieszkańcy uwielbiają je za wyjątkowy, przemysłowy klimat. Dodatkowo decydując się na nocleg w hostelu Gacjusz, do większości atrakcji dostaniesz się pieszo, ponieważ obiekty zlokalizowane są w samym centrum. Jeśli jednak praca w delegacji wiąże się z pobytem w małym miasteczku, to cisza i brak dostępu do rozrywki może ciążyć osobom o usposobieniu ekstrawertycznym.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx