Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

29 maja 2024

Technologia na straży bezpieczeństwa: Dlaczego elektroniczne zamki są przyszłością hotelarstwa?

Zarządzanie nowoczesnym hotelem to nie tylko obsługa gości na najwyższym poziomie, ale też dbanie o bezpieczeństwo ich majątku. Dlatego elektroniczne zamki do apartamentów stają się standardem. Powinny być niezawodne, intuicyjne w obsłudze i starannie wykonane. Co sprawia, że zamki hotelowe warto zmienić na wersje elektroniczne?

Nowoczesne systemy kontroli dostępu w hotelu

Elektronika wkracza w każdy aspekt naszego życia, nie omijając nawet hotelarstwa. Zamki elektroniczne do hoteli stały się podstawowym elementem do skutecznego zarządzania nowoczesnym obiektem. Umożliwiają gościom wejście do pokoju za pomocą aplikacji na smartfonie, co oznacza brak konieczności noszenia kluczy. Rozwiązanie to ułatwia też zarządzanie pokojami obsłudze, a także szybką reakcję w razie sytuacji awaryjnej. Technologia smart ostrzega także przed wszelkimi nieautoryzowanymi próbami uzyskania dostępu, co ważne jest szczególnie dla gości oczekujących pełnej prywatności. Karty zbliżeniowe lub aplikacje mobilne są ponadto prostsze w obsłudze.

Zamek elektroniczny – 3 główne rodzaje

Na rynku w asortymencie na przykład takich firm jak https://premnet.pl/ znajdziesz trzy rodzaje elektronicznych zamków hotelowych do zamontowania. Są to zamki hotelowe na kod, które otworzą się po wpisaniu indywidualnie ustawianego kodu PIN. Zamki szyfrowe wymagają od gości jednak pewnego wysiłku, dlatego większość hoteli skłania się do drugiego typu zamków elektronicznych. Są to zamki na kartę zbliżeniową, otwierane też przy pomocy aplikacji mobilnej. Hotelowe siłownie i SPA to miejsca, w których goście często mogą skorzystać z zamykanych szafek. By nic nie zginęło, warto wykorzystać specjalne zamki do szafek, na kod lub na kartę.

Elektroniczny zamek hotelowy — jak zwiększa efektywność operacyjną hotelu?

Elektroniczne zamki współpracują z systemem hotelowym (między innymi systemem zarządzania nieruchomościami PMS). Pozwala to otworzyć drzwi, zarządzać dostępem i rezerwacjami z poziomu interfejsu w biurze hotelu. Dodatkowym plusem jest też łatwy montaż zamków elektronicznych do istniejących drzwi pokoi hotelowych. Instalacja często nie wymaga wymagających prac konstrukcyjnych, dzięki czemu możesz się spodziewać tylko minimalnych zakłóceń w działalności obiektu. Automatyzacja szybko wpłynie na działanie całego hotelu — personel oszczędza cenny czas, a goście wynoszą pozytywne wrażenia z pobytu w nowoczesnym obiekcie. Zamki hotelowe na kartę zapewniają im także bezpieczeństwo, które trudno zagwarantować kluczem mechanicznym.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx