Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

18 czerwca 2024

Skarpetki we wzory dla dzieci

Każdy rodzić chce dla swojego dziecka jak najlepiej. Nie chcemy ciągłych wizyt w przychodni i nieprzespanych nocy, bo maluch ma gorączkę czy kaszel. Unikając wszelkich drobnoustrojów, często łapiemy się kilku rozwiązań. To syropki to witaminki, ale tak naprawdę dużą rolę odgrywają tu skarpetki. Nawet jeżeli dziecko nie umie jeszcze samo chodzić, warto mu na spacery zakładać miękkie skarpetki we wzory frotte. Jeżeli nie są z dobrego materiału, to zamiast chronić przed chorobą będą przyśpieszały ten proces.  Kolejnym aspektem jest fakt, że dzieci powinny mieć zakładane skarpetki we wzory. Dodaje im to niewinności oraz radosnego wyglądu. Pobudza to ich sensorykę oraz dostarcza nowych bodźców wzrokowych. Dzieci są bardzo wrażliwe na kolory.

Oto kilka przykładów, które dobrze na nie wpływają:

            Czerwony- stymuluje, dodaje energii i pobudza do działania.

            Pomarańczowy – działa podobnie do czerwonego, z tym że delikatniej. Są głosy, że działa korzystnie na układ odpornościowy.

            Żółty – kolor optymizmu. Ma moc rozweselającą.

            Niebieski – wycisza, uspokaja i pomaga się skoncentrować.

            Zielony – ma właściwości relaksujące i łagodzące lęki.

Kilka złotych rad, aby wybrać idealne skarpetki dla dziecka:

  • Dowiedzieć się, z czego wykonane są skarpetki – Najlepiej by było, aby były wykonane z wysokogatunkowych naturalnych materiałów. Należy pamiętać, że bawełna zachowuje wilgoć w stopie, a wełna odprowadza ją na zewnątrz. Choć akurat w przypadku dzieci warto postawić na choć innego. Wełna może je zwyczajnie „gryźć”. Polecane są wyroby z włókien bambusowych. Materiał musi „oddychać” i nie pozwalać na pocenie się stopy.
  • Dobieraj skarpetki, aby były one kolorowe – smutne kolory czarne czy białe to nie najlepszy wybór dla dziecka. Kolory stymulują wzrok dziecka oraz wpływają na jego samopoczucie.
  • Obejrzyj jakie wykończenia mają skarpetki – warto zwrócić uwagę na ściągacze, nie powinny uciskać dziecka, nóżka powinna być na tyle luźno, aby skarpetka nie spadła i aby nie uciskały dziecka. Ma to wpływ na komfort i naukę chodzenia.
  • Dobrze dopasuj rozmiar skarpetki do stopy dziecka – dobrze dobrany dodaje swobody chodzenia, prawidłowo kształtuje stopę. Zapobiega zniekształceniom układu kostno stawowego w przyszłości u dziecka. Pamiętaj, żeby we właściwy sposób zmierzyć stópkę dziecka. Od najdłuższego palca, bo nie zawsze duży palec jest najdłuższy, do pięty.
  • Miej pewność, że skarpetki podobają się dziecku – motyw słonika, krówki czy kwiatka? To dziecku maja się podobać skarpetki wtedy chętniej i bez problemu będzie je zakładał, skarpetki we wzory mogą być pretekstem do nauki kolorów.
  • Dla dzieci chodzących szukaj skarpetek z powierzchnią antypoślizgową, ponieważ dzieci mają tendencje do biegania, pozwoli to zapobiegać upadkom.
  • Warto zainteresować się skarpetkami sportowymi, są bardziej odporne na dziurawienia, oraz mają płaski szew, który niweluje ucisk palców. Sportowe skarpetki posiadają bez uciskowe ściągacze.

Rozmiary skarpetek dziecięcych :

 0-3 miesiąca,

3-6 miesięcy,

6-9 miesiąca

oraz w rozmiarze

14/16 dla stopy 9-10 cm

17/18 dla stopy 10-11 cm

19/20 dla stopy 11-12 cm

            Gdy twój maluch nie przepada za skarpetkami, warto by było zakupić skarpetki niemowlęce z grzechotkami. Jest to ciekawe połączenie, skarpetki na nóżkach i grzechotki przyczepionej na dole. Ochrona na nogach jest, a maluch ma zajęcie, dosięgając grzechotki. Najczęściej są to miękkie grzechotki w kształcie misia czy samochodzika. Kolorowe, miękkie skarpetki niemowlęce sprawią, że twoje dziecko będzie zadowolone, uśmiechnięte i co najważniejsze, będzie chroniony przed przeziębieniem. 

Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.