Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

25 czerwca 2024

Odwiedzając groby weź ze sobą alkomat elektrochemiczny!

Za niecały miesiąc wielu z nas czeka podróż po Polsce by odwiedzić naszych bliskich, rodzinę i krewnych. Choć w myśl dnia Wszystkich Świętych podróżujemy, by zapalić znicz na grobach tych, których już w naszym życiu nie ma, wielu z nas korzysta z tej okazji by zbliżyć się z osobami, które wciąż dzielą z nami ten padół, a z którymi spotykamy się zbyt rzadko z powodu pracy, dystansu czy braku czasu. Przy spotkaniach tych, oczywiście, często leje się alkohol.

              Połączenie podróży w rodzinne strony oraz alkoholu często kończy się tragicznie. Wszyscy słyszeliśmy z pewnością o organizowanej przez Polską policję akcji Znicz. Wzmożone kontrole, częstsze patrole oraz kierowanie ruchu w okolicach cmentarzy mają za zadanie zmniejszenie ilości wypadków na drogach w tym okresie. Mimo to, statystyki są przerażające. W zeszłym roku, akcja Znicz trwała pięć dni. Wedle raportów policji, w okresie tym doszło do 408 wypadków drogowych, w których zmarło 50 osób a 502 było rannych. Mogło jednak być znacznie gorzej – kontrole trzeźwości pomogły wyeliminować 1299 nietrzeźwych kierowców z ruchu drogowego. Strach pomyśleć, co by się stało, gdyby takie kontrole w ogóle nie występowały.

OSOBISTY ALKOMAT

               Wiadomo jednak, że nawet radiowóz na każdym rogu nie zdoła złapać wszystkich nietrzeźwych kierowców. Dlatego też, by zadbać o bezpieczeństwo własne i naszych bliskich na drodze, warto jest usunąć pośrednika pod postacią policji i samemu zmierzyć, czy po mocno zakrapianym spotkaniu z rodziną którekolwiek z nas powinno prowadzić auto. Wiele osób w tym celu korzysta z tak zwanych „internetowych alkomatów” które nie mają jednak nic wspólnego z policyjnymi przyrządami. To zwykłe kalkulatory, które na podstawie podanych informacji na temat naszej wagi, ilości spożytego alkoholu i jedzenia określa przybliżoną zawartość alkoholu we krwi. Nie można jednak polegać na tego typu obliczeniach. Alkomaty internetowe nie biorą pod uwagę wielu innych czynników, jak zdrowie naszej wątroby. Ponad to, ludzka pamięć bywa zawodna – zwłaszcza, gdy dobrze się bawimy i trochę wypijemy.

Dlatego też warto wyposażyć nasze auto w osobisty, profesjonalny alkomat. Urządzenia te są pełne skomplikowanych podzespołów elektronicznych, które określają dokładną ilość alkoholu w wydychanym przez nas powietrzu. Nie ma możliwości podania złych danych czy zbycia otrzymanego wyniku jako niepoprawnego przez nietrzeźwą osobę.  

BEZPIECZEŃSTWO POLSKIEJ PRODUKCJI

               Xblitz jest polską marką, która oferuje tego typu urządzenia w rozsądnej cenie. W ich ofercie znajdziemy wiele modeli alkomatów, skupimy się jednak na dwóch – Xblitz ALControl Pro oraz Xblitz ALControl Mini. Oba te sprzęty cechują się wysoką jakością wykonania oraz są sprzedawane w pakiecie z rokiem darmowej kalibracji urządzenia po zakupie, dzięki czemu mogą one długo zachować idealną precyzję pomiaru. Dodatkowo, do obu alkomatów dodawane są baterie oraz zestaw ustników, dzięki czemu możemy użyć tych urządzeń niemal od razu po zakupie.

               Xblitz ALControl Pro jest, zgodnie z nazwą, sprzętem profesjonalnym. Wyposażony w platynowy sensor produkcji brytyjskiej, ten alkomat elektrochemiczny potrafi wykryć nawet 0,01 miligrama alkoholu w wydychanym powietrzu. Urządzenie jest gotowe do dokonania pomiaru 10 sekund po uruchomieniu. Dodatkowo, posiada ono tryb pomiaru pasywnego. Gdy osoba od której chcemy pobrać pomiar nie jest w stanie dmuchnąć w ustnik urządzenia, możemy zmierzyć zawartość alkoholu w powietrzu wydychanym przez nią nosem. Dzięki temu, możemy podać dokładne informacje dla personelu medycznego, gdy ktoś wypije tak dużo, że zagrozi to jego życiu.

               Xblitz ALControl Mini jest z kolei alkomatem elektrochemicznym przeznaczonym do użytku typowego zjadacza chleba i z tego powodu też jest znacznie tańszy. Zgodnie z nazwą, przyrząd jest miniaturowy – ma jedyne 11cm długości i z łatwością zmieści się w twojej kieszeni. Z bateriami w środku, alkomat waży niewiele ponad 50 gramów. Potrzebuje 15 sekund od uruchomienia, by dokonać pomiaru. „Sercem” urządzenia jest platynowy sensor wyprodukowany w Wielkiej Brytanii, dzięki któremu urządzenie dokonuje pomiaru dokładnie i precyzyjnie.

               Warto jest zadbać o to, by na kolejnym spotkaniu rodzina mogła widzieć naszą twarz, a nie jej zdjęcie umieszczone na kamiennej płycie. Wyżej wymienione alkomaty elektrochemiczne można nabyć na stronie ich producenta. Xblitz ALControl Pro można nabyć za 349zł, zaś Xblitz ALControl Mini za jedyne 239zł. Obydwa produkty są objęte pięcioletnią gwarancją.

Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.