Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

17 czerwca 2024

Jak dbać o kondycję jesienią i na jakich sprzętach ćwiczyć?

Jesień to czas, w którym coraz częściej pojawia się chandra. Na nic nie mamy siły, jest zimno, najchętniej spalibyśmy pół dnia. Doskonałym sposobem na jesienną depresję jest aktywność fizyczna – zarówno ta na świeżym powietrzu, jak i ćwiczenia w domowym zaciszu.

Jak ćwiczyć jesienią?

Coraz krótsze dni i spadek temperatury nie wpływają korzystnie na naszą motywację do ćwiczeń. Jednak aktywność fizyczna pozwala nam poprawić nie tylko kondycję, ale także samopoczucie, dlatego tak ważna jest zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Do wyboru mamy wiele rodzajów aktywności fizycznej, które idealnie sprawdzą się nawet w mało sprzyjających warunkach atmosferycznych. Dla zwolenników ruchu na świeżym powietrzu idealnym sposobem na zachowanie formy będzie bieganie oraz jazda na rowerze. Wystarczy inwestycja w dobrej jakości odzież termoaktywną, aby zacząć regularne treningi, nie obawiając się niskim temperatur. Co zrobić, jeśli nie należymy do grona zwolenników aktywności outdoorowych? Zawsze możemy zdecydować się na trening na basenie lub w klubie fitness. Godzinna sesja pływania nie tylko poprawi kondycję, ale także rozluźni mięśnie i zbawiennie wpłynie na zmęczony pracą przy biurku kręgosłup. Z kolei godzinna sesja ćwiczeń tanecznych, takich jak np. zumba, skutecznie poprawi nastrój i zwiększy ilość endorfin.

Ćwiczenia dla domatorów

W przypadku gdy jesteśmy bardzo zapracowani lub wolimy spędzać czas wolny w domu, również możemy wykonywać codzienne, skuteczne treningi – we własnych czterech ścianach. Warto pomyśleć o zakupie stacjonarnego sprzętu do ćwiczeń, np. orbitreku, który pozwoli na efektywny trening angażujący wszystkie partie mięśniowe. Ćwiczenia wykonywane prawidłowe pozwolą wzmocnić mięśnie i wydolność organizmu oraz spalić zbędną tkankę tłuszczową. Więcej informacji znaleźć można w artykule: „Jak efektywnie ćwiczyć na orbitreku?”. Jeśli rozważamy zakup własnego domowego sprzętu do ćwiczeń, warto zapoznać się z ofertą sklepu internetowego prosportowy.pl.

Pamiętajmy, że jeśli nie poddamy się jesiennemu lenistwu, wiosną będziemy mieć jeszcze więcej energii, a nasza sylwetka pozostanie w formie przez cały rok.

Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.