Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

17 czerwca 2024

Wakacje 2020 – miejsca warte odwiedzenia w Polsce

Choć jest już po sezonie wakacyjnym, to warto jednak zastanowić się nad kolejnym letnim wyjazdem. Planowanie urlopu z wyprzedzeniem ma swoje niewątpliwe zalety. Pozwala wszystko na spokojnie zorganizować i zminimalizować koszty, a także w czasie jesiennej szarości, oddać się przyjemnej myśli, spędzania wolnego czasu wśród promieni słońca. Myśląc o kolejnych podróżach łatwiej będzie znieść jesienno-zimową aurę i wykorzystać ten czas na poznanie nowych, ciekawych miejsc. Co warto odwiedzić? Oto propozycja na wakacje 2020.

Cisowy Zakątek – Sasino

Osada magicznych, stylowych domków skandynawskich nad Morzem Bałtyckim znana jako Cisowy Zakątek to coś dla osób kochających morze, ale nie przepadającymi za tłumami turystów i ceniącymi sobie prywatność. Cisowy Zakątek w Sasinie oferuje swoim gościom wyjątkową atmosferę i niepowtarzalne wnętrza dopieszczone do perfekcji, w których każdy poczuje się jak u siebie. Kaszubska wieś Sasino to urokliwe miejsce z licznymi atrakcje w swoim bliskim sąsiedztwie, które z pewnością umilą wakacyjny pobyt.

Kraków

Stolica Małopolski ma wiele do zaoferowania. Zachwyca swoim urokiem oraz historią. To zawsze dobry kierunek na urlop o każdej porze roku. Kraków to bogactwo rozmaitych atrakcji turystycznych – każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie i nie będzie się nudzić. Planując wakacje w Krakowie warto wcześniej przemyśleć preferencje związane z wypoczynkiem – czy ma być intensywny i aktywny, czy bardziej spokojny i polegający na rozkoszowaniu się magią miejsca.

Kraków to miejsce, które pozwoli odnaleźć się każdemu – zacznając od miłośników historii, przez wielbicieli galrii sztuki, muzeów, czy nawet… pubów. Kraków możemy zwiedzać samodzielnie, ale również z przewodnikiem, co jest dużą zaletą jeśli chcemy poznać wiele niezwykłych miejsc i historii. Ciekawe propozycje wycieczek po Krakowie dostępne są w serwisie YourCityGuides.com

Siedlisko Morena – Mazury

Kolejną propozycją na wakacje 2020 jest Siedlisko Morena – luksusowy i utrzymany w tradycyjnym mazurskim stylu ośrodek usytuowany na pagórkowatym półwyspie nad Jeziorem Ułówki. Miejsce pozwalające odpocząć w sąsiedztwie nieskażonej przez cywilizację przyrody. Unikalna architektura dworku w połączeniu z pięknem otaczającej go natury czyni to miejscem pełnym magii, w którym można poczuć się jak w raju. Bogata oferta ośrodka, jak i liczne atrakcje znajdujące się w jego pobliżu gwarantują udany wypoczynek.

Pustkowo

Ta niewielka wieś leżąca w nadmorskiej gminie Rewal wyróżnia się przepiękną, piaszczystą i szeroką plażą znajdującą się u podnóża niewysokiego klifu. Stoi na nim replika krzyża na Giewoncie – Bałtycki Krzyż Nadziei. Warto zaznaczyć, że Pustkowo było wielokrotnie wyróżniane prestiżową Błękitną Flagą. Niewątpliwą atrakcją tego miejsca jest pochodzącą z lat 50-tych lokomotywą parową, którą można wybrać się na wycieczkę na trasie Trzęsacz – Pogorzelica.

Kotlina Kłodzka

Miejsce to cieszy się coraz większa popularnością i nie ma w tym nic dziwnego bo zachwyca różnorodnością oferowanych atrakcji. Znajdują się tu labirynty Gór Stołowych, tajemnicze i pełne magi jaskinie i trasy podziemne, a także liczne parki zdrojowe czy też ścieżki przyrodnicze. Kotlina Kłodzka jest malowniczą krainą w Sudetach Środkowych znaną choćby z Jaskini Niedźwiedzia w Kletnie, Jaskini Radochowskiej w Radochowie czy choćby Zalewu w Starej Morawie.

Więcej: http://tripybiznesekipy.pl/

Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.