Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

17 czerwca 2024

Szybkie randki nie tylko dla zabieganych

Żyjemy w zastraszającym tempie. Nauka i kariera zabiera nam tyle czasu, że coraz trudniej jest się zobaczyć ze znajomymi i rodziną. Jesteśmy zapracowani i wiele spraw załatwiamy w biegu. Choć spotykamy na co dzień mnóstwo osób, zwłaszcza żyjąc w dużym mieście, to nadal wielu z nas jest samotnych. Pojawia się więc pytanie – jak w takich warunkach poznać drugą połówkę?

Doskonałym rozwiązaniem jest speed dating, czyli szybkie randki. Moda na nie dotarła do Polski z USA i budzi największe zainteresowanie wśród singli właśnie w większych miastach. Pomysł jest bardzo prosty i skuteczny. W jednym miejscu spotyka się grupa kilkunastu lub kilkudziesięciu osób. Są wśród nich kobiety i mężczyźni w zbliżonej grupie wiekowej i wszyscy mają wspólny cel – chcą kogoś poznać. Jedna randka trwa zazwyczaj od 3 do 8 minut. Panowie dosiadają się do pań i po wyznaczonym czasie przesiadają się stolik dalej. W ten sposób mamy pewność, że porozmawia każdy z każdym.

Speed dating przynosi mnóstwo korzyści. Panowie nie muszą obawiać się, że rozmówczyni nie nawiąże kontaktu. Strach przed taką sytuacją często sprawia, że nie odważają się oni na pierwszy krok, np. w pubie. Panie zaś mają pewność, że wieczorne wyjście zaowocuje zainteresowaniem ze strony mężczyzn. Ponadto wszyscy mają równe szanse i tyle samo czasu na przedstawienie siebie od jak najlepszej strony. Jeżeli ktoś się nam podoba, zaznaczamy to na formularzu, który potem sprawdzają organizatorzy i jeżeli druga strona również wyraża nami zainteresowanie, otrzymujemy do niej kontakt.

Szybkie randki mają też ogromną przewagę nad portalami randkowymi. W bardzo krótkim czasie spotykamy dużą liczbę osób i od razu jesteśmy w stanie stwierdzić, czy nam się ktoś podoba, czy nie. Nie istnieje ryzyko, że wygląda inaczej niż na zdjęciach, fatalnie się wysławia, albo nie pojawi się na spotkaniu wcale. Unikamy dzięki temu rozczarowań i niezręcznych sytuacji. Do tego speed dating to nie tylko rozwiązanie na randkę dla zabieganych czy nieśmiałych, ale też świetna zabawa i sposób na ciekawe spędzenie czasu. Imprez tego typu organizujemy się coraz więcej m.in. w takich miastach jak KrakówKatowice, czy Wrocław. Warto spróbować, tym bardziej, że opinie uczestników tego typu wydarzeń są bardzo pozytywne, a wiele znajomości nawiązanych podczas takich randek kończy się szczęśliwymi związkami.

Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.