Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

22 maja 2024

Wagi do zadań specjalnych

Przeznaczenie dwóch pozornie podobnych do siebie wag może być zgoła odmienne. W zamyśle twórców cechują je parametry umożlwiające dokonywanie jak najszybszych, a przy tym jak najdokładniejszych pomiarów. Czym w istocie różnią się wagi, z których korzysta się w różnych gałęziach przemysłu?

Do zastosowania w magazynie

Hale magazynowe są pomieszczeniami, gdzie przechowuje się różne przedmioty. Często konieczne jest kontrolowanie na bieżąco wagi np. wybranych surowców na paletach, by mieć kontrolę oraz wiedzę niezbędną, by tym wszystkim sprawnie zarządzać. Nic dziwnego, że w takim miejscu korzysta się ze specjalnej wagi.

Zakres pomiaru w przypadku takich sprzętów musi być wyższy, niż ma to miejsce w sklepach. Z reguły obejmuje on interwał do 300 kilogramów. Warto nadmienić, że waga magazynowa może być zarówno zasilana z sieci, jak i dostępna w wersji przenośnej z akumulatorem. Więcej informacji na temat tych wag można znaleźć tutaj: https://www.moga.pl/wagi-przemyslowe-magazynowe.

Zważywszy na taki, a nie inny charakter przechowywania artykułów w magazynach dobrym rozwiązaniem do jeszcze sprawniejszej obsługi jest zdecydowanie się na wózek paletowy z wagą. Sprzęt taki jak np. ten dostępny tutaj: https://www.moga.pl/wagi-przemyslowe-wozki-z-waga okazuje się niezwykle użyteczny na co dzień.

Legalne do użytku w sklepie

Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się ze spełnieniem wielu wymogów. Jednym z nich może być posiadanie wagi ze stosowną legalizacją. W innym przypadku musimy liczyć się z mandatem nałożonym podczas ewentualnej kontroli przeprowadzonej urzędnika z Głównego Urzędu Miar, czy np. pracownicy Inspekcji Handlowej.

Najrozsądniej z punktu widzenia oszczędności czasu i pieniędzy jest od razu zakup urządzenia gotowego do pracy, a co najważniejsze zgodnego z obowiązującymi przepisami prawa. Sprzęty takie jak waga sklepowa z legalizacją są dziś dostępne także w sklepach internetowych. Z reguły w dość atrakcyjnych cenach.

Duży wybór pozwala znaleźć model w pełni odpowiadający naszym potrzebom. Tak jest choćby w działającym od wielu lat sklepie internetowym moga.pl oferującym również części do wag, legalizującym je, a także wynajmującym poszczególne modele do użytku magazynowego.

Zastosowanie odpowiedniej wagi ma znaczenie. Tylko wtedy dokonywanie pomiarów będzie miarodajne. Pamiętajmy też, żeby urządzenia w zależności od przeznaczenia były zgodne z obowiązującym prawem. Jeśli mamy jakieś wątpliwości w tej kwestii, zawsze możemy skonsultować się ze sprzedawcą, nawet z tym działającym w sklepie online.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx