Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

23 maja 2024

Krem nawilżający – prosty sposób na zmarszczki

Zmarszczki są ewidentnym objawem braku odpowiedniego nawodnienia skóry i utraty przez nią elastyczności. Jako że jedną z przyczyn jej odwodnienia może być upływający czas, zazwyczaj zmarszczki kojarzą się z nieubłaganie przemijającą młodością. Krem do twarzy mocno nawilżający powinien być zatem głównym orężem w walce z pierwszymi zmarszczkami i zapobiegania im!

Kiedy używać kremu nawilżającego?

Kremy przeciwzmarszczkowe oraz liftingujące dedykowane są przede wszystkim cerze dojrzałej, 40+. Czy jednak należy czekać do tego wieku, aby zacząć walkę z pierwszymi widocznymi zmarszczkami? Może lepiej zamiast walki podjąć profilaktykę. Krem do twarzy mocno nawilżający mogą stosować osoby dużo młodsze – już dwudziestolatki, których cera potrzebuje intensywnego nawilżenia. Warto jednak pamiętać, że krem nawilżający dawać będzie doskonałe efekty przeciwstarzeniowe, ale w połączeniu z innymi czynnikami. Są nimi: dieta obfitująca w warzywa i owoce pełne antyoksydantów oraz picie dużych ilości wody każdego dnia – dla utrzymania jak najlepszego nawodnienia skóry od środka.

Krem do twarzy mocno nawilżający – czynniki aktywne i działanie

W jaki sposób nawilżanie przez używanie kremu do twarzy może uchronić przed zmarszczkami? W końcu są one efektem wiotczenia i osłabienia włókien elastynowych, które są białkami! Warto porównać komórki naszej skóry do balonu wypełnionego powietrzem, niczym komórka wodą. Po nadmuchaniu jest on jędrny i elastyczny, a po wypuszczeniu powietrza – staje się rozluźniony i już nie powraca do swojej poprzedniej formy, tworzą się na nim nieestetyczne zmiany. W kremie nawilżającym zawarte są składniki, które powodują „pompowanie balonika”, przez co komórki zawsze są wypełnione wodą i utrzymują to nawilżenie przez długi czas. Krem do twarzy mocno nawilżający zawiera w swoim składzie przede wszystkim kwas hialuronowy, który to umożliwia. Brak wody w organizmie to gorszy przepływ krwi przez naczynia krwionośne w skórze, a zatem podkrążone oczy, widoczne zmęczenie, opuchnięcie skóry. Co za tym idzie – skóra jest również gorzej dotleniona, czyli źle odżywiona, a elastyna oraz kolagen nie mają jak być produkowane w najbardziej optymalnej ilości. Składniki aktywne w kremie nawilżającym wspomagają zatem profilaktykę przeciwzmarszczkową. Sprawiają, że wszystkie procesy biochemiczne w komórkach skóry zachodzą jak należy, a tym samym – skóra jeszcze przez długi czas może zachwycać młodym wyglądem i gładkością!

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx