Inspiracje na świąteczne prezenty

Zbliżają się Święta – okres przyjemnych emocji, wolnego od pracy czasu, rodzinnej atmosfery. Okres, w którym każdy z nas otrzymuje prezenty. Czasem są to upominki mniejsze, bardziej symboliczne. Są osoby, które wyrażają konkretne prośby o prezenty, co nieco rujnuje przyjemność i zaskoczenie, ale ma gwarantowany efekt związany z zadowoleniem obdarowanego.

Co jednak, jeśli nie chcemy psuć efektu zaskoczenia i rzeczywiście planujemy komuś kupić prezent-niespodziankę?

Określmy, dla kogo jest ten prezent

Krokiem podstawowym w wyborze prezentu jest określenie tego, jaka osoba zostanie nim obdarowana. Nie jest tutaj mowa o konkretnym wskazaniu osoby, co jest dość oczywiste – trzeba jednak zastanowić się, co tak naprawdę ona lubi, a czego nie do końca i co tak naprawdę chciałaby dostać. Pomyślmy zatem, czy w przeciągu tego mijającego już roku osoba ta nie wspominała o czymś, co naprawdę jej się podoba i wykorzystajmy to na swoją własną korzyść. Załóżmy bowiem, że jest ona fanką nowoczesnych technologii i często wspominała o filmiku, na którym robot Robomaster S1 czynił cuda za pośrednictwem swojej Sztucznej Inteligencji. Mamy już punkt zaczepny – jeżeli nie sam robot, to może jakaś książka z nim związana? Coś, co ta osoba z pewnością by polubiła właśnie ze względu na związek z owym lubianym przez nią tematem? To najprostsza droga, która sprawi, że obdarowany(a) będzie wiedziała, że słuchamy go uważnie i zwracamy uwagę na jego zainteresowania i pasje.

Budżet a to, co kupimy

Naturalnie rzecz biorąc jednym z determinantów w wyborze prezentu jest nasz budżet. Podążając za wyżej wspomnianym przykładem robota Robomaster S1 – on sam w sobie byłby idealnym prezentem, jednak tak naprawdę nie zawsze można sobie na niego pozwolić. Określmy zatem, jakimi pieniędzmi dysponujemy i dopiero wtedy przystąpmy do poszukiwań. Dobrym i często stosowanym ostatnimi czasy rozwiązaniem jest składanie się na prezent dla bliskiej osoby. Ma ono zazwyczaj miejsce w momencie, kiedy dokładnie wiemy, co chcemy kupić i co na sto procent wypali, ale nie dysponujemy środkami wystarczającymi na realizację tego pomysłu. Jak wiadomo, jeżeli namówimy kilku znajomych do wspólnego zakupu danego przedmiotu, jego koszt rozłoży się na nas wszystkich. Dlatego więc najpierw skupmy się na określeniu naszego budżetu, później pomyślmy, ile mógłby on wynosić gdyby kilku znajomych się dołożyło, a dopiero potem kupmy coś droższego, ale pewnego i po prostu porządniejszego.

Podsumowanie

Choć w wybieraniu prezentu dla ukochanej, albo po prostu bliskiej nam osoby bardzo ważne jest określenie tego, co lubi a czego nie, równie istotne jest również przedstawienie sobie budżetu, jakim dysponujemy. Nie kupimy bowiem czegoś takiego, jak Robomaster S1, nie dysponując na to odpowiednimi funduszami. Kupmy więc to, na co jesteśmy w stanie pozwolić, a z czego na pewno nasz obdarowany się ucieszy. Nie musi koniecznie z tego korzystać cały czas – ważne, żeby wywołać ten uśmiech i zadowolenie. Na tym w końcu polega magia Świąt.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx