Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

23 maja 2024

Bardziej złożone, niż mogłoby się wydawać. Etykiety samoprzylepne.

Podstawowym elementem opakowania produktów są etykiety samoprzylepne. Stanowią one niezwykle istotny czynnik, który ma wpływ na ostateczny efekt wizualny opakowania. Są ostatnią częścią opakowania, która bezpośrednio odpowiada za to, czy produkt jest atrakcyjny pod względem wyglądu. Efekt, jaki dają etykiety samoprzylepne, jest uzależniony oczywiście od ich projektu. Jednak równie duże znaczenie w tej kwestii ma sam proces produkcji. Etykiety samoprzylepne wykonane przy użyciu technologii cyfrowej, sprawia, że druk jest wykonany w najwyższej możliwej jakości, zachowując głębię barw. Metoda ta sprawdza się przede wszystkim przy małych i średnich nakładach druku, jednak użyta przy dużym nakładzie, kiedy projekt jest zróżnicowany, również daje bardzo dobry efekt.

Dla kogo przeznaczona jest cyfrowa metoda druku?

Najważniejszym czynnikiem, jeśli chodzi o adekwatność metody druku cyfrowego, jest stosunek zróżnicowania projektów do wielkości zamówienia na etykiety samoprzylepne. Sprawdzi się on na pewno w przypadku niewielkich i średnich nakładów. Jeśli zaś chodzi o kilkuset tysięczne nakłady, najlepiej jeśli logotyp etykiety jest wtedy jak najbardziej zróżnicowany. Pozwala to, niskim kosztem, osiągnąć najlepszą na rynku jakość wykonania. Przy odpowiednich umiejętnościach, korzystając z metody druku cyfrowego, finalny produkt powinien spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób.

Etykiety samoprzylepne – zastosowanie.

Każda branża przemysłowa korzysta z rozwiązania, jakim są etykiety samoprzylepne. Najczęściej stosuje się je jako etykiety produktowe, które ze względu na przeznaczenie, możemy podzielić na etykiety informacyjne, reklamowe, do znakowania opakowań czy zamieszczania kodów kreskowych. Często służą też po prostu jako wizualny identyfikator danej marki. Obecnie, niezwykłą rzadkością jest jakikolwiek produkt, który nie posiada etykiety w żadnej postaci. Niektóre firmy stosują przez dłuższy czas ten sam logotyp etykiety. Natomiast inni producenci, kładący większy nacisk na marketing, modyfikują projekt w zależności od sezonu, aktualnych promocji, wydarzeń czy też świąt. Przy stosunkowo niewielkim nakładzie, przypadającym na jeden projekt, doskonałym rozwiązaniem na etykiety samoprzylepne wysokiej jakości, będzie metoda druku cyfrowego. Rolnictwo także korzysta z rozwiązania, jakim są etykiety samoprzylepne, a dzięki nowoczesnym metodom druku, istnieje możliwość dostosowania materiału do potrzeb klientów – z uwzględnieniem czynników środowiskowych i innych istotnych elementów.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx