Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

22 maja 2024

Finansowanie nieruchomości – czyli skąd pozyskać kapitał?

Marzy Ci się rozbudowa swojej nieruchomości na użytek komercyjny? A być może planujesz nową inwestycję? W każdym z tych przypadków niezbędny jest kapitał, dzięki któremu pokryjesz niezbędne koszta inwestycji. Jak jednak wybrać odpowiednie finansowanie nieruchomości do naszego projektu?

1. Czym jest finansowanie nieruchomości?

2. Finansowanie nieruchomości w formie kredytu

3. Leasing czy kredyt?

4. Bezpieczne finansowanie nieruchomości, czyli wybór kancelarii

Czym jest finansowanie nieruchomości?

Źródłem naszego finansowania nieruchomości nie musi być wyłącznie kapitał własny. Pozyskiwanie funduszy z zewnątrz to jedna z podstaw dobrej inwestycji. W efekcie czego zmniejszymy wkład własny i zabezpieczymy swój projekt.

Finansowanie nieruchomości w Polsce odbywa się najczęściej w formule Project Finance, oferowanej przez banki, jak też w formie leasingu, czy komercyjnego kredytu hipotetycznego. Wybór danej metody uzależniony jest od wielu zewnętrznych zmiennych, a także naszej sytuacji finansowej.

Finansowanie nieruchomości w formie kredytu

Project Finance jest wciąż jednym z najczęściej wybieranych metod finansowania nieruchomości. W celu zdobycia w ten sposób funduszy na inwestycję potrzebujemy udać się do banku. Ten zaś na podstawie potencjału przychodu, jaki może przynieść projekt, udziela nam kredytu.

W przypadku Project Finance zabezpieczeniem pożyczonych pieniędzy stanowią osiągane przychody oraz sama inwestycja. Finansowanie nieruchomości może mieć zarówno charakter komercyjny, jak i mieszkaniowy.

Leasing czy kredyt?

Oprócz Project Finance finansowanie nieruchomości może odbywać się także innymi metodami. Jedną z nich jest leasing. W tej metodzie to leasingodawca pozyskuje nieruchomość i umożliwia użytkowanie na ustalonych przez niego warunkach.

Inną opcją jest kredyt hipoteczny. Wbrew obiegowej opinii, nie dotyczy on wyłącznie osób prywatnych. Uzyskanie funduszy dla firmy jest także możliwe tą metodą. Wybór kredytu jest zależny nie tylko od sytuacji rynkowej, ale również od planowej inwestycji.

Bezpieczne finansowanie nieruchomości, czyli wybór kancelarii

Wybór najlepszego źródła finansowania jest kluczowy do osiągnięcia sukcesu. Dlatego warto wybrać kancelarię, która dopasuje wybraną metodę do naszych możliwości.

Oprócz doradztwa i rekomendacji klienci kancelarii mogą liczyć również na przygotowanie dokumentacji kredytowej. Niezbędna może także się okazać analiza stanu prawnego wybranej nieruchomości.

Dzięki kompleksowej pomocy specjalistów mamy pewność, że podejmiemy bezpieczną decyzję. W ramach jednego portfela kredytowego możemy zabezpieczyć finansowanie nieruchomości, nawet przy zakupie kilku komercyjnych obiektów.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx