Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

18 maja 2024

Utrzymanie czystości to wyzwanie dla galerii handlowych

Dobry wizerunek galerii handlowej to nie tylko ciekawy design, atrakcyjna oferta i przyciągające wzrok witryny sklepowe. To również czystość obiektu, a z tą niestety bywa różnie.

Duże obiekty, jakimi niewątpliwie są galerie handlowe nie zawsze radzą sobie z utrzymaniem porządku i czystości na odpowiednim poziomie. Niestety, przez to mogą tracić klientów. Nikt nie lubi robić zakupów w otoczeniu bałaganu i brudu.

Porządek w galerii – duże wyzwanie

Utrzymanie porządku w tak dużym obiekcie to ogromne wyzwanie, zwłaszcza biorąc pod uwagę ilość osób jaka codzienne takie miejsce odwiedza. Szacuje się, że każdego dnia w galeriach handlowych może pojawiać się nawet dziesiątki tysięcy klientów. Przy takiej ilości osób utrzymanie czystości nie jest łatwe. Ale nie jest niemożliwe.

Podłogi – czystość i bezpieczeństwo

Jednym z największych wyzwań w tego typu obiektach jest utrzymanie podłogi w czystości. Zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym, gdy wchodzące do galerii osoby wnoszą błoto, śnieg, piach. W efekcie posadzka staje się mokra i…śliska. A to już jest niebezpieczne. Podobnie zagrożenie stanowić mogą śmieci pozostawione na podłodze, o które również łatwo się pośliznąć. Dlatego dbanie o czystą podłogę powinno być jednym z kluczowych zadań serwisów sprzątających.

Bezpieczna i czysta toaleta

Kolejny, bardzo ważny obszar to toalety. Biorąc pod uwagę jak wiele osób z nich korzysta podczas robienia zakupów utrzymanie ich w czystości również jest sporym wyzwaniem. Warto jednak dołożyć wszelkich starań i stanąć na wysokości zadania. Nie ma bowiem nic bardziej odpychającego niż brudna i zaniedbana toaleta, w której nieprzyjemnie pachnie.

Zwłaszcza mamy z dziećmi mogą czuć się niekomfortowo. Nie ma bowiem nic gorszego niż świadomość, że nasze dziecko korzysta z toalety, w której roi się od niebezpiecznych zarazków.

Jak sprostać wyzwaniu

Utrzymanie czystości w galeriach handlowych, i w dużych obiektach w ogóle jest bardzo trudne. Na szczęście są rozwiązania dzięki którym jest to możliwe.

Po pierwsze w tego typu obiektach warto zatrudniać sprawdzony i wykwalifikowany serwis sprzątający. Powinna być to firma, która posiada odpowiednie doświadczenie w sprzątaniu obiektów wielkogabarytowych. Chodzi nie tylko o wykwalifikowany personel, ale również odpowiednie urządzenia sprzątające.

Profesjonalne środki czystości

Równie ważny jest wybór odpowiednich środków przy pomocy, których firma dba o czystość w obiekcie. Ważne, żeby były to produkty bezpieczne i sprawdzone. W końcu chodzi nie tylko o skuteczne sprzątanie, ale również o bezpieczeństwo i zdrowie klientów.

Środki czystości, artykuły higieniczne i kosmetyki warto kupować w większych ilościach – można wówczas liczyć na atrakcyjne ceny. Przy sprzątaniu tak dużych pomieszczeń zużycie chemii gospodarczej jest naprawdę duże. Dlatego sprawdź jakie upusty oferuje wybrana przez ciebie hurtownia kosmetyków i artykułów do sprzątania.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Michał
1 rok temu

duże powierzchnie do czyszczenia wymagają odpowiednich środków czystości zwłaszcza wydajnych. Na pewno będą to zagraniczne środki z Niemiec czy Anglii np. z https://chemialux.pl/

1
0
Dodaj komentarzx